Ofis Malzemeleri

ZARF

Zarflar, herhangi bir ofisin ayrılmaz bir parçasıdır ve önemli mektuplar veya herhangi bir resmî belge gibi düz nesnelerin paketlenmesi söz konusu olduğunda büyük önem taşır. Marka olarak, büyük kahverengi zarflar, küçük zarflar, C5 renkli zarflar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere tüm şekil ve boyutlarda çok çeşitli kaliteli zarflara sahibiz ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun malzemeyi tedarik etmeleri için sürekli olarak çalışıyoruz.

En yaygın zarf boyutları C4 (A4), C5 (A5) ve DL’dir (A4 sayfası veya 3 eşit bölüme katlanmış kağıt). Zarflarımızda ayrıca, soyma ve mühürleme, yapışkanlı ve kendiliğinden yapışan zarflar da dahil olmak üzere pek çok mühür türü vardır. 

Ayrıca çok çeşitli özel zarflarımız da var. Bu aralıkta A5 ve A4 bükülmez zarflar, düz para zarflar, ucuz dolgulu zarflar ve büyük pencereli zarflar bulabilirsiniz. Zarf konusunda çok fazla çeşit olmasına karşın, en seçkin olanlar bunlar olarak nitelendirilebilir.

Bir zarfın üzerinde öne çıkan bir logo varsa açılma olasılığının daha yüksek olduğunu biliyor muydunuz? Standart Beyaz ve Manilla zarflardan oluşan bir yığın biraz sıradan görünüyor, değil mi? Baskınızı ve tasarımınızı özelleştirmenin avantajlarından yararlanarak, normalde yalnızca pratik bir nesne olacak olanı hayata geçirebilirsiniz. Pazarlamada, doğrudan bir posta gönderdiğinizde, alıcıların posta kutusunda kalan yalnızca zarfınız değildir; Müşterinin dikkatini çekmek isteyen diğer çeşitli şirketlerle rekabet ediyorsunuz. 

Markalı zarflarınızın öne çıkmasını sağlayın

Daha önce postanızın bir reklam olduğunu düşünmemiş olabilirsiniz. İçeriği koyun, mühürleyin ve damgalayın ve sonra ikinci bir düşünce vermeden postalanmasına izin verin. Ancak bu zarf, alıcının posta kutusunda görülebilecek tek girişinizdir ve ilk izlenimi verecektir! Markalı zarflar işletmenin yaratıcılığını gösterir ve markalaşmasını vurgular, dolayısıyla imajınızı güçlendirir. Adınızı ortaya çıkararak, şirketin farkındalığını artırıyor ve işletmenin mesajını net bir şekilde iletmeye yardımcı oluyorsunuz. 

Zarfınızın açılma şansını artırın 

Özelleştirmenin birçok avantajı vardır; ve bu ürünlerin kullanımı şirket için fazla çaba harcamadan işe yarayacaktır! Adınızın / logonuzun veya sloganınızın gösterilmesini sağlayarak, bir müşterinin postayla geriye bakıp bakmadığını, şirketin hizmetini sürdürmeye teşvik edecek nazik bir hatırlatma işlevi görüp görmediğini kolayca tespit edebilirsiniz. Basılı zarflar görünürlüğü ve üretkenliği artırır ve alıcıya karşı inanılırlık ve güven geliştirir. Bu da size kârı artırma, müşteri ilişkileri kurma, işi tekrarlayarak markalaştırma ve teklifi sunma fırsatı verir.

Bir ofis gereci olarak düşünüldüğünde, zarf konusu sürekli olarak gündeme gelen ve birincil diyebileceğimiz bir gereç olmasa da, aslına bakıldığında sürekli kullanılan ve markalaşma hususunda birlik sağlanması gereken bir konudur. 

Zarf bir marka ya da ofis için nasıl faydalıdır?

Müşteriler, hem fiziksel hem de dijital ortamlardan gelen mesajlarla bombardımana tutulan giderek daha yoğun bir dünyada yaşıyor. Aynı zamanda, tüm bu mesajları yorumlamak için çok daha az zamanları vardır ve bu da herhangi bir işletmenin üstesinden gelmesi zor bir iletişim sorunu yaratır.

İşletmeler, gürültüyü aşmak ve bu müşterilere ulaşmak için her şansı en üst düzeye çıkarmak zorundadır ve zarf, gözden kaçan bir fırsattır. Zarflar, idari bir gereklilik ve operasyonel maliyetten çok daha fazlası olabilir. İşletmeniz için özel zarflar oluşturarak, markanızın profilini yükseltmek, posta yanıt oranlarını artırmak ve posta üretim şeklini iyileştirmek için her zarfın önündeki kullanılmayan gayrimenkullerden yararlanabilirsiniz.

Benzersiz boyut ve şekil, renk ve tasarım veya içerik ve mesajdan, işte özel zarfların markanızı oluşturmanıza yardımcı olacak üç yolu var.

Grafikler postanızın öne çıkmasını sağlar

Günümüzün rekabetçi ortamında benzersiz olmak önemlidir. Ortalama bir kişinin dikkat süresi yalnızca 8 saniyedir, yani bir posta gönderdiğinizde, bir müşterinin ilgisini çekmek için çok değerli birkaç dakikanız vardır veya onları tamamen kaybedersiniz. Aynı zamanda, alıcılar her hafta çok sayıda posta alır. Data and Marketing Association’a göre 2016 yılında doğrudan posta hacmi 149 milyar adede ulaştı. Bu, öne çıkmak için mümkün olan her avantajı kullanmanız gerektiği anlamına geliyor. 

Zarflar, işletmeniz hakkında düşündüğünüzden daha fazla şey söyler. Mektubunuzun sunumu, içeriği kadar önemlidir ve benzersiz grafiklere veya özel boyutlara sahip özel bir zarf, potansiyel müşteriler üzerinde markanız hakkında olumlu ve kalıcı bir izlenim bırakmak için bir fırsattır. Genel bir zarf kolayca unutulabilir, ancak şirketinizin işaretini taşıyan veya hatta etkileyici bir format veya tasarım taşıyan birinin, her bir alıcıyı markanıza daha aşina hissettirme şansı daha yüksektir.

Renkle Anlatabilirsiniz

Renkli zarflar işletmenizi ve postasını daha da ayırt edebilir. Doğrudan posta durumunda, bir araştırma, tüketicilerin yüzde 69’unun renkli metin ve grafiklerle süslenmiş bir zarfı genel, hafif bir postaya göre daha fazla açtığını ortaya koydu. Ancak işlem postası veya standart iş iletişimleri bile zarflarınızı zengin, çarpıcı renklerle özelleştirmek için harika bir fırsat sunar. 

Bir doğrudan pazarlama kampanyasında zarf, insanların gördüğü ilk şeydir ve okunan veya çöp kutusuna giden içerikler arasındaki fark olabilir. Alıcınızın bu bilgileri okuma şansı olmadan önce zarfı açması gerekir ve renkli zarflar daha yüksek açılma oranları elde etmenize yardımcı olur.

İnsan merakından dolayı renkli zarfların beyaz veya kahverengi zarflara göre açılması daha olasıdır. Profesyonel ve renkli bir zarf kullanmanın, düz bir zarfa göre% 40 daha büyük bir başarı oranına sahip olduğu kanıtlanmıştır. İstatistikler, renkli bir zarfın düz beyaz veya manilla bir zarftan dokuz kat daha fazla açıldığını göstermektedir.

Her gün milyonlarca zarf evlere teslim edildiğinden ve zarfınızın açılması için öne çıkması gerektiğinden, sunum yaratıcı bir doğrudan pazarlama kampanyasının anahtarıdır.

Renkli zarflar beyaz ve manilla zarflardan daha pahalı olsa da, bu zarfları kullanmanın faydaları maliyetten daha ağır basacaktır.

Doğrudan müşterinizle konuşun !

Özel zarflar aynı zamanda her posta alıcısıyla ilk adı gibi temel müşteri bilgilerini kullanarak doğrudan konuşmak için mükemmel bir fırsat sunar. En basit kişiselleştirilmiş mesaj bile (“Hakan, sana harika bir teklifimiz var!”) Bir etki yaratabilir. Infotrends’in araştırması, tüketicilerin yaklaşık yüzde 84’ünün, kendilerine göre kişiselleştirilmiş bir postayı açma olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösterdi. Özel grafikler, renkler ve kişiselleştirmenin tümü, zarfın markanız için bir iletişim aracı olarak etkinliğini artırabilir.

Markanızın renklerine bağlanarak işletmeniz için doğru renkli zarfları seçmek daha kolay hale getirilebilir. Bu, marka kimliğinizi güçlendirecek ve markanızı bu renklerle ilişkilendirecektir. Farklı renklerle ilişkili duygular hakkında genel kurallar koymak istemesek de, pazarlama ve markalamanızda kullanmak için zarflarınızın renklerini seçerken düşünmemiz gereken bazı tipik bilinç altı tepkileri de mevcuttur. 

  • Kırmızı : heyecan uyandırabilir ve cesur görünebilir; genellikle yiyecek ve içecek şirketleri tarafından kullanılır.
  • Mavi : güvenilirliği ve gücü temsil edebilir; genellikle teknoloji şirketleri tarafından kullanılır.
  • Yeşil : huzurlu hissedebilir ve sağlığı temsil edebilir; John Deere gibi çevreyle ilişkili şirketler tarafından sıklıkla kullanılır. 
  • Turuncu : arkadaş canlısı ve neşeli hissediyor; Amazon, Fanta gibi şirketler tarafından kullanılıyor.