Ofis Malzemeleri

Toptan Karton Bardak

Toptan Karton Bardak

Toptan karton bardak özellikle kafeler, oteller ve çeşitli işletmeler için en uygun servis ürünleri arasındadır.

Toptan Kağıt Bardak

Kağıt bardaklarda kullanılan kağıt biyolojik olarak parçalanabilir, ancak bardakları sağlam yapmak için kullanılan maddeler çözünebilir değildir. 

Bir dahaki sefere mahallenizdeki kafeden veya Starbucks’tan bir kahve latte aldığınızda, bardağa bir bakın. Muhtemelen plastik veya balmumu ile kaplı bir kağıt bardak göreceksiniz. Bununla birlikte, ofisinizin yanındaki satıcıdan çay almak isterseniz, size küçük bir plastik bardak servis edilme ihtimali de oldukça yüksektir. 

Bu ikilemi anlamak önemlidir. Hükümetlerin biyolojik olarak parçalanamayan plastiğe yönelik yasağı sayesinde toptan karton bardak talebinde artış yaşanmasına rağmen, pazara hala plastik hakim.

 Toptan Kağıt Bardak Kullanımı

İçecek pazarında, plastik bardaklar hala %80’lik bir paya sahipken, geri kalan %20’si kağıt bardaklardır. Bu, hiçbir şekilde küçük bir sayı değildir. Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, her gün kişi başı neredeyse birden fazla kağıt bardak kullanılıyor. Sürdürülebilirliğe daha fazla odaklanılması nedeniyle kağıt bardaklar, içecek servisi yapmak, alkol tadımı vb. İçin giderek daha fazla kullanılıyor.  

Kağıt bardaklar sadece tasarım olanakları nedeniyle harika değil, aynı zamanda çok fazla farklı boyutta olduğu için hem küçük bir örnek tadım yapmak için hem de içlerinde büyük içecekler servis etmek için kullanılabilirler. Toptan karton tabak bardak ve plastik çatal bıçaklar da benzer özellikleri taşır ve aynı sebeplerden tercih edilir.

Toptan Kağıt Bardak Geri Dönüşüm

Hem toptan karton bardak hem de plastik bardakların geri dönüştürülebilirliğini karşılaştırdığınızda, kağıt bardaklar bu yarışmayı farkla kazanır. Bunun nedeni, kağıdın bir kağıt bardağın ana bileşeni olması ve doğası gereği biyolojik olarak parçalanabilmesidir.

Bu bir avantajdır. Bununla birlikte, bir kağıt bardağın üretim sürecini gördüğünüzde, suyun emilmesini önlemek için bardağın yanlarına ve altına bir düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) tabakası yerleştiren su geçirmezlik adı verilen bir aşamayı içerir. Bu LDPE, bir kağıt bardağın tek dezavantajıdır. Çünkü plastik bir malzeme olan LDPE, kağıdın geri dönüşümünü engeller. Bizim toptan kağıt bardak üretim standartlarımız bu geri dönüşümü destekler.

Bu nedenle kağıt bardaklar normal şartlar altında geri dönüştürülemez. LDPE kaplamayı ve kağıdı ayırmak için özel bir işlem gerektirir; burada bardak atığı, plastik kaplamayı çıkarmak için bir çözelti içinde ısıtılır. Bunu takiben, kağıt atıkları toz haline getirilir ve geri dönüştürülür, sonunda safsızlıklar filtrelenir. Nihai hamur, diğer kağıt bazlı ürünleri yapmak için kullanılabilir. Toptan karton bardak istoç gibi yerlerden de temin edilebilir.

 Toptan Kağıt Bardak Sektörü

Bugün bakarsak, toptan karton bardak sektörü hem talep hem de etik üretim süreçleri nedeniyle önemli bir büyümeye tanık oluyor. Ürünün zararsız doğası vekalitesinden dolayı tercihen uygun bir temel ürün haline getirir. Bol arzının ve buna karşılık gelen talebin bir başka nedeni de üretim maliyetleri üzerindeki etkisidir.

Şu anda kağıt bardaklar, çay, kahve, demiryolları, oteller ve bazı ev aletleri ve ev uygulamaları için soğuk içecekler gibi içecek endüstrisinde ve cam eşyaların yenilenmesinde önemli bir pay almıştır.

Çevreyi Düşünmek 

Girişimcilerin yatırım yapacakları bir sektör olarak kağıt bardak endüstrisinde diğer endüstrilere kıyasla sermaye yoğun değildir. Ancak istatistiklerin söylediği şeyse, aslında yoğun bir sektör olduğudur. Bunun nedeni, toptan karton bardak için tüm kağıt yapma sürecinin önemli miktarda su, enerji ve çok sayıda ağaç gerektirmesidir.

Kağıt bardak tercih etmenin kritikliği söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken iki ana husus vardır. Birincisi, bardakların imalatı için gerekli olan kağıt kullanımıdır. Bu, substrat sıvıyla doğrudan temas halinde olduğu için FDA onayı gerektiren yüksek riskli bir husustur.

Şu anda kullanılmakta olan tipik kağıt kahve bardakları, geri dönüştürülmüş kağıtlardan yapılmamaktadır. Bunun yerine, çoğu bardak %100 ağartılmış işlenmemiş karton kullanılarak üretilir. 

Üreticiler Neden Geri Dönüştürülmüş Kağıt Kullanmıyor? 

Geri dönüştürülmüş kağıt hamurunun yiyecek ve içeceklerle doğrudan temas halinde olmasına izin vermek söz konusu olduğunda FDA düzenlemeleri katıdır. 

LDPE ile üretilen ve kaplanan her toptan karton bardak, bir çöplükte son bulur. Bir katı atık sahasına girdiğinde, kağıt çürümeye başlayacaktır. Bu işlem, karbondioksitten 23 kat daha fazla ısı tutma gücüne sahip bir sera gazı olan metan açığa çıkarır. Toptan karton bardak fiyatları da geri dönüşüm kullanılamadığından daha yüksektir.

Pazar Potansiyeli 

Şu anda her çeşit yemeye hazır üründe kağıt bardaklar kullanılmaktadır. Mevcut boyutlar 50 ml ila 550 ml arasındadır. Günümüzde gıda sınıfı mukavvalar, plastikler ve aileleri için geçerli bir ikame olarak hızla genişleyen kağıt bardakların üretiminde kullanılmaktadır. 

Ülkemizde geleneksel olarak da kağıt ambalaj sürekli olarak kullanılmaktadır. Tüketimdeki kuantum sıçraması ve artan talep modeliyle, toptan karton bardak endüstrisinin geleceği umut verici görünüyor. 

Düğünlerin ve festival sezonunun yarattığı mevsimsel talep, bu rakama ayda 1,5 kat bardak daha ekliyor.

Toptan Kağıt Bardak İmalatı

İdeal olarak, bir toptan karton bardak üretimi çok karmaşık değildir. Kağıt bardaklar için temel kağıda bardak tahtası denir. Özel çok katlı kağıt makinelerinde yapılır ve su yalıtımı için bir bariyer kaplaması vardır. Bu, kağıda yüksek sertlik ve güçlü ıslak boyutlandırma sağlamak için yapılır. Bardak tablası kaliteleri, bardak üretim süreçleri için özel bir tasarıma sahiptir. Ağız merdaneli şekillendirme işlemi, levhanın ve plastik kaplamanın iyi uzama özelliklerini gerektirir. İyi şekillendirilmiş bir ağız silindiri, fincanda iyi sertlik ve kullanım özellikleri sağlar. Fincan tahtalarının temel ağırlıkları 170-350 gr’dır. Toptan karton bardak sahibinden gibi sitelerde her ağırlıkta satın alınabilir.

Yalıtımlı Bardaklar

Bunlar, bardakların içeriğinin sıcaklığının dış katmana ulaşmamasını sağlamak için iki kat kağıt veya plastik arasında bir hava cebi oluşturularak tasarlanmıştır. Toptan kapaklı karton bardak haliyle de satılabilen bu bardaklar genellikle kahve servisinde kullanılır. Doğal haliyle, kağıt en iyi yalıtkan değildir, bu nedenle ısının doğrudan geçmesine izin verir. Bunun olmamasını sağlamak için üreticiler, bardağın ıslaklaşmasını ve / veya sızdırmasını önlemek için poli-astarlı iç kısmı olan çift cidarlı sıcak toptan karton bardak yapmanın bir yolunu buldular.