Ofis Malzemeleri

Plastik Saplı Meyve Bıçağı

Lastik saplı meyve bıçağı, ergonomik yapısı sayesinde mutfakların vazgeçilmezidir. Mutfağın temel ihtiyaçlarından olan bu ürün sayesinde bıçağın kesici özelliğinden elinizi korur.

Plastik meyve bıçağı gövde kısmının plastik maddesinden üretilmesinden dolayı elden kayma olmadan doğrama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Plastik saplı bıçak özelliklerine göre en rahat kullanılan bıçak çeşitlerindendir. Sap kısmı bıçağın elde tutulan kısmı olup bıçağın ağız kısmının büyüklüğüne göre farklı ölçülerde plastik bıçak sapı imalatı yapılır. Bıçağın sap kısmında kullanılan bu malzemeler içinde gerek dayanıklılık gerekse işleme kolaylığından dolayı en yaygın olarak plastik sap kullanılır. Hijyen açısından da çok tercih edilen plastik saplı meyve bıçağı, oldukça sağlam ve kullanışlıdır. Karbon alaşımlı ve paslanmaz çelikten üretilen bıçaklar, teknolojinin gelişmesi ve arz taleple artık ihtiyaca yönelik olarak üretilmeye başlanmıştır. Bıçağın sap kısmının dayanıklı olmasından dolayı, eskiyen bıçaklarınızı tamamen atmadan sadece sap kısmını değiştirerek de kullanabilirsiniz. 

Plastik bıçak sapı bıçakların diğer bir özelliği ise ahşap saplı olanlara göre daha az bakteri üretir. Kolay kullanımı sayesinde meyve bıçağı olmasına rağmen sebze, balık, et gibi pek çok ürünü kesme, doğrama işlemi yapabilirsiniz. Plastik meyve bıçakları su ile temas ettiğinde yapısında bir bozulma meydana gelmez. Doğrudan su ile bıçağınızı temizleyebilirsiniz. Ahşap saplı bıçaklar su ile temas ettiğinde deforme yaşayacağından dolayı, lastik saplı meyve bıçağı kullanımı daha avantajlıdır. Plastik saplı bıçak dahi olsa yine de hiçbir bıçağın bulaşık makinesinde yıkanması önerilmemektedir.  

Plastik Saplı Meyve Bıçağı Özellikleri

  • Rahat kullanımı sayesinde ele zarar vermeden, kullanışlı bir kesme işlemi sağlar.
  • Ergonomik yapısı sayesinde diğer saplı bıçaklardan bir adım öndedir. 
  • Ahşap saplı ürünlere göre daha hijyeniktir. 
  • Uzun ömürlüdür.
  • Meyve bıçağı dışında bütün yiyecekleri kesme, doğrama için kullanılabilir.