Ofis Malzemeleri

Mürekkep Şişeleri

‘Bir şişe mürekkep bir külçe altından daha değerlidir.’ Denir. Günümüzde kalemlerin birçok çeşidi mürekkeple dolum yapılarak kullanılmaktadır. Bu sebeple kullan at bir tüketimden kaçınmak ve daha kaliteli, profesyonel bir azım deneyimi yaşayabilmek adına kişiler tarafından dolum yapılabilen dolma kalemler çokça tercih edilmektedir. Dolma kalemler ve benzerleri mürekkeple yazarlar. Mürekkeplerin tekrardan doldurulup kalemlerin kullanılmaya başlanabilmesi için kalemlerden ayrıca satın alınabilen Mürekkep Şişeleri ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer almaktadır. 

Ofisten okullara, işyerlerine, evlere kısacası insanın ve yazının bulunduğu her noktada Mürekkep Şişeleri ihtiyacı duyulan ürünler sıralamasında başlarda yer alırlar. İnsanların kullandığı ve kullandıkça da farklı yönlerden çeşitliliğe ihtiyaç duyması sebebi ile Mürekkep Şişeleri de farklı isteklere karşılık verebilmesi adına birçok boyutta ve renklerde üretilmeye başlanmıştır. İstediğiniz her renkte bulabileceğiniz Mürekkepler vardır. Hangi amaçla kullanacağınıza göre kendi istek ve zevklerinize uygun olan renkleri seçebilme imkânınız da bulunmaktadır.

Mürekkep Şişeleri de her tüketim aracında olduğu gibi birbirinden farklı markalar tarafından üretilmektedirler. Bu da Mürekkep Şişeleri arasında bir marka pazarı oluşmasına sebebiyet vermiştir. Oldukça kaliteli bir biçimde üretilmiş çeşit çeşit farklı markalardaki mürekkepleri bulabilmeniz mümkündür. Mürekkeplerin yapıları bazen üreten markaya göre değişiklik gösterebilir. Bunu göz önünde bulundurmanız önemlidir. Her ne kadar aynı ürünü üretiyor olsalar da herkes kendi tarifine göre tüketiciye ürününü sunar. Bu sebeple kıvamları, yapıları üreten markaya göre farklılık gösterebilir. 

Mürekkep Şişeleri yalnızca dolma kalemler için kullanılan ürünler değildir elbette. Tüketicinin farklı alanlarda duyduğu ihtiyaçlara göre Mürekkep Şişeleri de Kartuş, Şişe Mürekkep, Tükenmez Yedek, Roller Yedek, Versatil Yedek, Kalem Yedek Parçaları da bulunmaktadır. 

Yalnızca dolma kalemde değil mürekkebe ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilen mürekkep şişeleri de yukarıda saymış olduğumuz birçok farklı alt kategoriyi altında bulundurmaktadır. Bunun sebebi ise insanların ihtiyaçlarına tam olarak ve pratik bir biçimde karşılık verebilmektir. Tükenmez kalemlerin tükenen mürekkeplerinden tahta kalemlerin kartuşlarına kadar birçok farklı Mürekkep Şişesi alt kategorisindeki ürünleri yazımızın devamında inceleyeceğiz. İncelemiş olacağımız bu ve daha fazla ürünleri sitemizden kolayca edinebilirsiniz. 

Kartuş

Genel olarak dolma kalemlerin kullanım ömürlerini uzatan ve mürekkepleri bittikçe tekrardan doldurularak kullanılmasını sağlayan bir ürün grubudur Kartuş. Kartuşlar kişinin isteğine göre kırmızı, siyah, mavi, yeşil ve daha birçok farklı renkte olabilmektedir. Bunlar içerisinden en fazla tüketilenleri ise mavi ve siyahtır. 

Kartuş grubunda yer alan ürünler genel olarak kalemlere uyumlu bir biçimde ince uzun tüplerden oluşmaktadır. Kalem kartuşu bittiğinde boş tankın yerine yerleştirilerek kullanıma devam edilmesini sağlamaktadırlar. Dolma kalemleri çok fazla kullanan ve hızlı tüketen kişiler genel olarak kartuşların çoklu paketlerini tercih etmektedirler. Kartuşların birden fazla ikili, altılı, on ikili, paketleri bulunmaktadır. 

Kartuş alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus kaleminize uygun olan kartuşu tercih etmeniz olacaktır. Eğer kaleminize uygun olan kartuşu tercih etmezseniz sorun yaşayabilir ve satın almış olduğunuz kartuşu kullanamayabilirsiniz. Sitemizde kaleminize uygun birçok farklı markadan Kartuş seçenekleri bulunmaktadır. Kendi isteğinize ve zevkinize göre buradan dilediğiniz kartuşu seçebilir ve hızlıca sahip olabilirsiniz.

Şişe Mürekkep

Genelde ihtiyaçtan çok zevk için yazı yazanların tercihi Şişe Mürekkep olmaktadır. Günlük kullanım için uygun olmamasının sebebi kullanımının zaman almasıdır. Bu iş için özel olarak üretilen estetik kelemlerin uçlarının birbirinden farklı asil renk tonlarından oluşan Şişe Mürekkeplere daldırılıp ucuna alınan mürekkeple yazı yazılması mümkün olmaktadır. Uzun yıllar önce, henüz bizlerin şu anda kullanmış olduğu pratik çözümler yok iken yazı işlemleri Şişe Mürekkepler yardımı ile yapılmaktadır. Şu an ise yalnızca bir zevk ve sanat amacı ile kullanılmaya devam edilmektedir.

 Aynı tuvale çizilen resimlerde kullanılan farklı tonlardaki boyalar gibi Şişe Mürekkeplerde de farklı tonlarda mürekkep bulmanız mümkündür. Yazıyı adeta bir manzaraya çeviren estetiklikte yazılmasını sağlayan Şişe Mürekkep ürünleri de sitemizde bulunmaktadırlar. 30ml, 50ml, 90ml gibi farklı boyutlarda bulunan şişelerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Diğer ürünlerde olduğu gibi Şişe Mürekkeplerde de farklı markalar söz konusudur. Birçok markaya da ulaşabilmeniz mümkündür.

Tükenmez Yedek

İsmi her ne kadar tükenmez olsa da uzun süre sonra tükenebilen kalemlerdir tükenmez kalemler. Bu sebeple tükenmez kalemleri tercih edenler beraberinde Tükenmez Yedek mürekkep ürünlerini de tercih edebilirler. 

Tükenmez Yedek mürekkep ürünleri, tükenmez kalemin içi açılarak içerisindeki boş tüpün çıkarılıp yeni olan dolu tüpün takılması ile kolayca gerçekleştirilen bir işlemdir. Böylece kaleminizi yenilemiş ve tekrardan tükenmez kalem haline getirmiş olursunuz. 

Tükenmez kalemler günümüzde çok sık kullanılan kalem çeşitleri arasındadır. Bu denli kullanım sebeplerinin başında da kolay ve pratik kullanımları yer almaktadır. Birçok farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Bu renklerden ise en fazla tercihe dilenleri kırmızı, mavi ve siyahtır. Bunların yanında elbette diğer renkler de bulunmaktadırlar. Sitemizden sizler dilediğiniz renk seçeneğine ulaşabilirsiniz.

Tükenmez Yedek mürekkep ürünlerini satın alırken çoklu paketleri de tercih edebilirsiniz. İkili ve daha fazla paket seçenekleri ile de Tükenme Yedek ürünleri satılmaktadırlar. Bu tarz bir paket tercih etmeniz sizlere hem ekonomik hem de süre açısından katkı sağlayacaktır.

Roller Yedek

Mürekkep Şişeleri alt kategorisinde Roller Yedek mürekkep ürünleri de bulunmaktadır. Roller Yedek mürekkep ürünleri, roller şeklinde olan farklı markalara ait kalemler için kullanılan yedek mürekkep ürünleridir. Silindir şeklinde olan bu kalemlerin de haliyle onlar için silindir şeklinde yedek mürekkeplere ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçları karşılamak amacı ile üretilen Roller Yedek ürünlerinin farklı renk seçenekleri de vardır. Tercih ederken çoklu paketleri de tercih edebileceğiniz bu tarz ürünleri sitemizden kolaylıkla bulabilirsiniz. Zamandan tasarruf etme açısından direkt olarak alt kategoriye gidebilir ya da filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Jel Yedek

Jel kalemler de bittiklerinden tekrardan kullanılabilmeleri için Jel Yedek mürekkep ürünlerine ihtiyaç duyarlar. Yel Yedek Ürünleri de aynı diğer tükenmez ve roller kalemler gibi boş tüpün kalemin içinden çıkarılarak yenisinin yerleştirilmesi ile kullanılan mürekkep ürünleridir. Şişe Mürekkep alt kategorisinde yer alan bu Jel Yedek mürekkep ürünlerinin de farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Bu renk seçenekleri arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. 

Jel kalemler için ihtiyaç duyulan Jel Yedek mürekkeplerinin içerisinde bulunduğu kalemlere uygun olan tanklar paslanmaz çelik ürünlerden de elde edilmektedir. Kullanışlı ve uzun ömürlü olan bu tarz ürünleri de tercih edebilirsiniz. Tekli ve çoklu paketlerde tüketicilere sunulan Jel Yedek ürünleri kategorisine ihtiyaç duyduğunuz taktirde sitemizden kolayca ulaşabilir ve sahip olabilirsiniz

Mürekkep Şişe Fiyatları

Mürekkepler yazı yazdığımız araçların işlevlerin gerçekleştirebilmesi için son derece önemli olan araçlar arasında yer almaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi mürekkeplerin birçok çeşidi ve boyutta olan modelleri mevcuttur. Bu modellere ve boyutlara bağlı olarak fiyatlar da değişiklik göstermektedir. Seçmiş olduğunuz markaya, ürünün boyutuna, işlevi ile doğru orantılı olarak fiyatlar da artıp azalmaktadır. Bu sebeple net bir fiyat bilgisi olmayıp olup ortalama fiyatlar kategorilere göre 40 ile 300TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.