Ofis Malzemeleri

Mürekkep Kartuşları

Teknolojinin gelişmesi ile artık insanların ve teknolojinin bulunduğu her noktada yazıcı ile basım yapmak mümkün hale geldir. Yazıcı ile basılan ürünler basıldığı yere göre farklılık göstermektedir. Örneğin ofis gibi evraklar ve gerekli belgelerle ilgili olan noktalarda daha çok evrak, belge gibi ürünler basılırken okul gibi eğitim kurumlarında da eğitim materyalleri ve okul öncesi kurumlarında da yaş gruplarına daha çok uyum sağlayacak olan boyama sayfaları veya etkinlikler basılmaktadır. 

Yazıcılar kişilerin hayatına birçok açıdan kolaylık sağlamaktadır. Dijital ortamda görmüş olduğumuz resim, fotoğraf ve yazıların somut halde elimize ulaşmasına imkân tanıyan yazıcıların bu işlevi yerine getirebilmesi için nasıl kalemlerle yazı yazıyorken mürekkeplere ihtiyaç duyuyorsak aynı şekilde mürekkeplerin bir çeşidine ihtiyaç duyarlar Mürekkep Kartuşları sayesinde basım işlemi gerçekleştiren yazıcılar siyah beyaz olarak basım yapabildikleri gibi renkli olarak da basım yapabilmektedirler. 

Yazıcıların dijital ortamda görmüş olduğunuz tüm renklerin bulunduğu görüntüleri basması ve sizin için somut hale getirmesi mümkündür fakat bunun için manuel olarak yazdığımızda ihtiyaç duyduğumuz birebir renkler gerekmemektedir. Yazıcıların farklı renklerde ürünleri basabilmesi için temel renklere ihtiyaçları vardır. Bu temel renklerin bulunduğu Mürekkep Kartuşları ise şu şekildedir:

  • Cyan (Mavi)
  • Magenta (Kırmızı)
  • Yellow (Sarı)
  • Black (Siyah)

Bu temel renklere sahip olan yazıcıların günümüzün gelişmiş olan teknolojisinin geliştirmiş olduğu avantajlar ile dijital ortamdaki ürün ve belgeleri sizlere somut hale getirebilmektedir. Yazıcıların ve haliyle yazıcılarla birlikte Mürekkep Kartuşlarının da kullanıldığı o kadar fazla yer vardır ki saymakla bitirmek imkansızdır. Ellerimizde bulunan kağıtlara ve çeşitli materyallere basılmış olan ürünlerin hepsi farklı fonksiyonlara sahip olan yazıcılar ve Mürekkep Kartuşları sayesinde bu duruma getirilmişlerdir. Bu sebeple insanın ve basımın olduğu her noktada Mürekkep Kartuşları kullanılmaktadır.

Mürekkep Kartuşlarının da kullanım ömürleri vardır. Özellikle okul, ofis gibi toplu basımların olduğu ve bu sebeple de hızlı tükendiği noktalarda Mürekkep Kartuşlarının büyük boylarına ihtiyaç duyulmaktadır. 

Mürekkep Kartuşları tercih edilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise yazıcı markanıza ve yapısına uygun olan mürekkep kartuşlarını tercih etmeniz olacaktır. Her yazıcı markasının da kendine ait mürekkep kartuşları bulunmaktadır. Kimi yazıcı tanklı kimi ise farklı yapıdadır. Bu özellikler göz önüne alınarak yazıcınız için uygun olan ya kendi markasına ait olan ürünü almalısınız ya da muadili olarak gösterilen ürünleri tercih etmelisiniz. Bizlerin tercihi yazıcılarınızın orijinalliğini ve kalitesini bozmamak adına bizzat kendi ürününü tercih etmeniz olacaktır. Ancak tercih elbette ki size kalmıştır. Sitemizde muadil ürünleri de yazıcı markaları olan HP, Brother, Canon, Epson gibi mürekkep kartuşlarını da bulmanız mümkündür. Tek yapmanız gereken ise hiç yerinizden kalkmadan ihtiyacınız olan ürünü tercih edip sepetinize eklemeniz olacaktır. Böylece çok kısa bir süre içerisinde ihtiyacınız olan ürüne ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamından yazıcı markalarına ait olan mürekkep kartuşlarını inceleyebilirsiniz.

HP Kartuş

HP markası altında birbirinden farklı modele sahip yazıcılar bulunmaktadır. Bu modellere en uygun ve yazıcınızı en üst kalitede kullanmanızı sağlayacak ürünler ise şüphesiz HP markasının kendi bünyesinde üretmiş olduğu mürekkep kartuşları olacaktır. Orijinal ürünü tercih etmeniz yazıcınızın da kullanım ömrünü uzatacak hem de daha profesyonel işler elde etmenizi sağlayacaktır.

HP Kartuşlar 165 sayfalık kartuşlardan 8000 sayfaya kadar basım yapılabilen kartuşlardan oluşmaktadır. İhtiyacınız olan temel yazıcı renklerini tercih etmeniz dahilinde bu boyutlar arasında ihtiyacınıza en uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz. HP Kartuş fiyatları tercih etmiş olduğunuz boyutlara ve basım sayısına göre farklılık göstermektedir. Sitemizde her bütçeye uygun ve sayfa kapasitesine sahip ürünü bulabilmeniz mümkündür.

Brother Kartuş

Brother da yazıcılar arasında çokça tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. Brother markasına sahip bir yazıcıya sahip iseniz kendi yazıcınıza uygun olan brother kartuşlarına da ihtiyacınız olacaktır. Ofis, okul, hastane gibi sıklıkla tüketilen noktaların yanı sıra ev tipi olarak da kullanılan Brother yazıcıların 325 sayfalık kapasiteli mürekkep kartuşları olduğu gibi aynı zamanda 5000 sayfaya kadar basım kapasitesi olan mürekkepleri de mevcuttur. Ücretleri de basım kapasiteleri ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Bütçenize en uygun olan kaliteli ürünleri sitemizde bulunan kategoriler üzerinden tercih edebilirsiniz.

Canon Kartuş

Canon bünyesinde fotoğraf makinesinden yazıcıya ve daha birçok ürünü de barındıran diğer markalar gibi kapsamlı bir ürün yelpazesine sahip markalardandır. Canon markasının da farklı model ve tipte yazıcıları mevcuttur. Bu yazıcıların da farklı özelliklere sahip olan mürekkep kartuşlarına ihtiyaçları bulunmaktadır. İster renkli isterseniz de siyah beyaz olarak basım yapabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz yazıcı modellerine göre tanklı mürekkep kartuşlarını da şişe şeklinde olanlarını da tercih edebilirsiniz. 

Canon modelindeki mürekkep kartuşlarının da basım kapasiteleri değişmektedir. Ev tipi olan ve fazla basım yapılmayan yazıcılarda 136 sayfalık basım kapasitesine sahip olan mürekkep kartuşları tercih edildiği gibi sürekli tüketim halinde olan ve gün içerisinde çokça kullanılan noktalarda ise 7000 basım kapasitesine sahip olan mürekkep kartuşları tercih edilmektedir. 

Canon markasının yazıcı modellerinin ihtiyaç duyduğu mürekkep kartuşları da kapasiteleri ile doğru orantılı olarak bir fiyat artışına sahiptirler. İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun olan ürünleri sitemizden kolayca edinebilirseniz. Vakit kaybetmemek adına tercih esnasında filtreleme özelliğinden yararlana bilir ve yalnızca ihtiyacınız olan ürüne de ulaşabilirsiniz.

Epson Kartuş

Epson, bünyesinde birçok dijital ürün barındırsa da yazıcılar arasında popüler olan markalar arasında yer almaktadır. Canon markasındaki püskürtmeli yazıcılar da diğer markalarda olduğu gibi renkli ya da yalnızca siyah beyaz basım yapabilmektedirler. Bitmeyen kartuş olarak adlandırılan tank dolum üniteli modellerinde dahi mürekkeplere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu ihtiyaçlar bazen yanlış dolum yapılmasından veya çeşitli deformasyonlara bağlı olarak mürekkeplerin değiştirilmesine neden olmaktadır.

Yazıcınıza uygun olan kartuş mürekkeplerini sipariş vermeniz son derece önemlidir. Bu sebeple kendi yazıcı modelinizi bilmeniz ve ona göre tercih etmelisiniz. Üzerlerinde XL ibaresi bulunan kartuşlar geniş hazneli mürekkep kartuşlarıdır.  Bu tarz durumlara dikkat etmeniz son derece önemlidir. 

Kartuşların bitmesi ardından yazıcılar kendiliğinden kullanılamaz hale gelirler. Bu durum ile karşılaşılması halinde teknik servisin veya garanti kapsamına giren bir durum söz konusu değildir. Uygun mürekkep kartuşunun alınıp takılmasının ardından kolayca kullanıma devam edebilirsiniz.

Çeşitli durumlara bağlı olarak Canon yazıcılarda diğer yazıcılarda da görüldüğü gibi arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızalar çeşitli sebeplerden meydana gelebilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında mürekkep kartuşlarının kontrol edilmesi ve hangi kartuşta arıza varsa yalnızca onun değiştirilmesi yeterli olacaktır. Canon markasına ait birçok farklı kartuş modeli bulunmaktadır. Yazıcıların basım kapasiteleri ile doğru orantılı olarak fiyatlar da değişiklik gösterilmektedir. Sitemizden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Muadil Kartuşlar

Muadil Kartuşlar yukarıda saymış olduğumuz markaların yerine tercih edilebilen mürekkep kartuşları arasında yer almaktadır. Orijinal markalara göre daha uygun olması sebebi ile tercih edilebilmektedir. Diğer markalarda olduğu gibi muadil markalarda da farklı renk ve basım kapasitesi bulunmaktadır. Sitemizden muadil markaları da bulabilirsiniz.