Ofis Malzemeleri

MASAÜSTÜ GEREÇLERİ

Bir iş kurarken, açmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken o kadar çok şey vardır ki, hayati bir şeyi unutabilirsiniz. Ofisiniz için ekipman ve malzeme satın almaya gelince, liste sonsuz görünebilir, bu nedenle sizi en kısa sürede çalışmaya hazır hale getirmek için temel bilgileri bir araya getirdik. Araştırmalar mutlu çalışanların daha üretken olduğunu gösterdi.

Klavye ve Dizüstü Bilgisayar Standı

Bugün, birçok işyeri sahibi,  işlerinde bir bilgisayar yerine bir dizüstü bilgisayar veya tablet bilgisayar kullanıyor. Taşınabilir, ancak güçlüdürler. Ancak üretkenliği artırmak için, masa kurulumunuza uygun bir dizüstü bilgisayar ve klavye standı eklemeyi düşünebilirsiniz. Ergonomik tasarımlara sahip bir dizüstü bilgisayar ve klavye sehpası seçin. Bu şekilde, karpal tünel sendromu olma veya kötü bir oturma postürü geliştirme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Akıllı Telefon ve Kablo Standı / Tutacağı

Çalışma verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olacak bir masa kurulumuna sahip olmanın anahtarı, çalışma alanını karmaşıklaştırmadan üretkenliği artıran masa aksesuarlarını seçmektir. Bu tür aksesuarlardan biri, yalnızca telefonunuzu kolayca erişilebilecek bir yerde değil, aynı zamanda bir tel düzenleyici ve şarj cihazı olarak ikiye katlanabilen bir akıllı telefon ve kablo tutucusu veya standıdır.

Kalem ve Kağıtlık

Yazınızın çoğu dijital olarak yapılsa bile, zaman zaman analog eşdeğerlerini saklamak yine de önemlidir. Sonuç olarak, masanızda bir kalem ve kağıt tutucu olması, notlar, yapılacaklar listeleri, alışveriş listeleri veya sadece basit hatırlatıcılar not almanızı kolaylaştırır.

Hoparlör

Çoğu bilgisayar ve dizüstü bilgisayarın kendi yerleşik hoparlör sistemleri vardır; ancak, özellikle ses dosyalarını dinlemeniz, çevrimiçi eğitim almanız veya çalışırken müzik dinlemenin keyfini çıkarmanız gerekiyorsa, bu yeterli olmayabilir. Taşınabilir hoparlörler iyileştirilmiş ses kalitesi sunabilir ve çeşitli şekil, boyut ve işlevlerde mevcuttur.

Saat

Sıklıkla ihmal edilen ancak önemli olan bir diğer masa aksesuarı masa saatidir. Akıllı telefonunuzdaki veya dizüstü bilgisayarınızdaki saat, zamanın farkında olmanızı sağlamak için yeterli olmayabilir. Bugün, Bluetooth bağlantısı, LED ekranlar, akıllı telefon şarjı ve daha fazlası gibi ek işlevlere sahip taşınabilir masa saatleri var. Çok işlevli bir masa saati seçmek, masanızın dağınıklıktan uzak kalmasına yardımcı olacaktır.

Kitap ve Dosya tutucuları

Üretkenliğin anahtarı, dağınıklık içermeyen bir çalışma masası sağlamaktır; bu, çok sayıda aracınız, referans materyali ve evrak işiniz varsa zor olabilir. Referans kitaplarınızı ve dosyalarınızı kitap ayracı ve dosya tutucuları veya tepsilerle birlikte masanızın üzerinde saklayın. Örneğin, bir web tasarımcısıysanız, web sitesi tasarım portföyü örneklerinizin basılı versiyonlarını masanıza ekleyebilirsiniz. Ama bunu abartmamayı unutma. Yalnızca sıkça ihtiyaç duyacağınızı düşündüğünüz birkaç kitap veya dosya seçin ve bunları kolay erişilebilecek ancak çalışma yoluna girmeyecek şekilde düzenleyin.

Fotoğraf çerçevesi

Bazen ofis masaları sıkıcı ve sıkıcı bir hal alabilir, özellikle de tüm gün sadece dizüstü bilgisayarınız veya bilgisayar monitörünüz varsa. Arkadaşlarınızın veya sevdiklerinizin resim çerçevesiyle renk ve ilham ekleyin. Geleneksel bir ahşap veya metal fotoğraf çerçevesi seçebilirsiniz. Alternatif olarak, Instacube gibi en sevdiğiniz resimlerden bir slayt gösterisi oluşturmanıza izin veren dijital bir fotoğraf çerçevesi kullanabilirsiniz. Ayrıca, kalemlik olarak kullanılabilen ve ayrıca cihaz şarj yuvalarına sahip çok amaçlı bir fotoğraf çerçevesi seçebilirsiniz.

Bardak veya Kupa

Kafein artışı için kahve veya çay tutmak için sağlam bir kupa veya bardağın önemini kimse inkar edemez. Sağlam, dökülmez, düşmeye karşı dayanıklı ve bulaşık makinesinde yıkanabilir bir kupa veya bardak seçin. Hoş bir tasarım, masanıza da renkli bir dekor katacaktır.

Masa lambası

Masa lambaları, ev ofisinizde iyi aydınlatma olsa bile çok önemli bir aksesuardır. Sadece göz yorgunluğunu önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tasarım yeteneği de sunabilir. 

Stres Topları veya Oyun Küpleri

Kendiniz için çalışmak stresli olabilir ve bu da üretkenliği etkileyebilir. Bu nedenle, ofis çalışma alanınızı hem işlevsel hem de ilham verici olacak şekilde ayarlamalısınız. Kendinizi bunalmış veya stresli hissetmeye başladığınız zamanlar için bir stres topuna veya Rubik küpü gibi bir oyun küpüne uzanın. Bu öğeler stresi serbest bırakabilir ve meşgul bir zihni sakinleştirip yeniden odaklayabilir.

Masa aksesuarları, daha üretken olmanıza yardımcı olmak için çalışma alanınızı geliştirebilir. Yukarıdaki 10 öğe, renk ve ilham verirken aynı zamanda organize olmanızı sağlayabilir.

İşin özüne indiğinde, bazen bir işletmenin başarısını sağlamada en önemli olan büyük jestler değil, daha çok tabandaki personeli etkileyen küçük şeyler ve ayrıntılardır. İdeal bir işyeri ortamına sahip olmak zor bir satış olabilir.

Sınırlı alana ve kaynaklara sahip olmak ile her türden farklı kişilik ve karakterle uğraşmak arasında, kolayca telaşlı ve stresli olabilir. Bununla birlikte, mikro düzeyde, ofis yöneticilerinin, zorluklara ve koşullara rağmen personelin verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için yapabilecekleri basit şeyler vardır.

İşinizin başarısı gibi, tam bir ofis malzemesi stoğuna sahip olmaya böylesine önem vermenin oldukça zor olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, ofis üretkenliğini artırmaya yardımcı olduğu görülmüştür.

Bakın, çalışanlarınızın o gün başarmaları gereken şeyleri yapabilmeleri için, bunun için doğru araç ve donanıma sahip olmaları gerekecek. Zımbalayıcılar ve baskı kağıdı destesi gibi en küçük öğeler bile bir işi durdurabilir veya en azından gecikebilir.

İşinizi yürütmek söz konusu olduğunda, bu kesinti sürelerini göze alamazsınız çünkü uzun vadede, bunlar toplanmaya meyillidir ve üretkenlik üzerinde gerçek bir etkiye sahiptir. İhtiyaç duydukları malzeme ve ekipmana ihtiyaç duydukları anda erişememek, bir iş akışı sürecinin ivmesini bozabilir. Sonuçta zarar görecek olan, çalışanın verimliliğidir.

Ofisinizin stoklaması gereken yalnızca klasörler ve yazıcı mürekkebi gibi tipik ofis malzemeleri değil, aynı zamanda güvenlik malzemeleri de vardır. Bu aslında ofisinizde olması gereken bir şeydir, böylece birinin ihtiyacı olması durumunda acil yardım sağlanabilir.

Genel olarak, personelinizin güvenliğine ve iyiliğine ne kadar değer verdiğinizi de açıkça ifade eder. İşinizi yürütmeye yardımcı olmak için çok çalıştıkları için, onlar için yapabileceğiniz en az şey, işlerinde profesyonel olmalarını sağlayacak gerekli araçlara sahip olduklarından emin olmaktır.

İnsanlar gün geçtikçe kendilerini bir dizüstü bilgisayarın başına yığılmış, e-postaları kontrol ederken ve toplantılar düzenlerken bulurlar. Her zamankinden daha fazla uzaktan çalışma seçeneğiyle, çalışma ortamları ve üretkenlikle ilgili geleneksel fikirler hızla değişiyor. Düzenli ve görevde kalmanın yanı sıra, üretken olmak, rahatınız, ruh haliniz ve genel sağlığınız ile giderek daha fazla ilgilidir. Giderek daha fazla araştırma netleştikçe: kendinize – zihin, beden ve ruh – bakmak, iş gününün göz ardı edilemeyecek önemli bir parçasıdır. Yeni cihazlar ve rahat, ergonomik ürünler iş yeri üretkenliği ve genel refah için sihirli değnekler olmasa da, kesinlikle yardımcı olabilirler. Bu ürünler kusursuz bir şekilde tasarlanmalı, iyi tasarlanmış olmalı ve en önemlisi size hizmet etmelidir: girişimci, iş adamı veya sıkı çalışan sanatçı. Her iş gününü biraz daha tatlı hale getirmek için en iyi tasarlanmış, en çok yönlü masa aksesuarlarını bulma konusunda ciddiyiz. Bu konuda size en kaliteli ve doğru hizmeti sunmak için çaba gösteriyoruz.