Ofis Malzemeleri

Kolay Ambalajlama

Kolay Ambalajlama, ürünlerin nakliye ve depolama sırasında hasar görmelerini önlemek için ambalajlanması veya şişelenmesi gibi süreçleri içerir.

20. yüzyılın başlarında, şişelerdeki bakalit kapaklar, şeffaf selofan sargılar ve kartonlar üzerindeki paneller gibi tasarlanmış çeşitli kolay ambalajlar sebebiyle, işleme verimliliğini artıran ve gıda güvenliğini artıran ambalaj hususunda adeta bir devrim yaşandı. Alüminyum ve çeşitli plastik türleri gibi ek malzemeler geliştirilirken, performans ve işlevselliği artırmak için paketlere dahil edildi.

Kolay Ambalajlama, ürünleri dağıtım, depolama, satış ve kullanım için kapatma veya koruma sanatı ve teknolojisidir. Paketleme aynı zamanda ambalajların tasarımı, değerlendirilmesi ve üretimi sürecini ifade eder. Kolay Ambalajlama, bir ürünü güvenli ve pazarlanabilir kılar ve ürünün tanımlanmasına ve tanıtılmasına yardımcı olur. Bir ürünü paketlemek istediğinizde, ürünlerinizi hangi tür malzeme içinde paketleyeceğinize karar vermeniz sizin için önemlidir. Hangi kolay ambalaj malzemesini seçeceğinize karar vermeden önce; plastik, metal, karton, mukavva, folyo, shrink film, biyo-plastik ve kutu çeşitleri gibi Kolay Ambalaj alternatiflerini değerlendirmelisiniz. Kolay ambalaj, ürün için kabı ve ambalajı tasarlama ve yaratma eylemi olarak tanımlabilir. Kolay Ambalaj, ürünün depolanması, taşınması ve güneş ışığı, nem, kırılma vb. Dış etkenlerden korunması için kullanılır. Kolay ambalajlama, ürünü çekici kılar ve önemli bir satış promosyon aracı olarak hareket eder. Cazip paketler, müşterileri ürünü satın alma konusunda cezbeder. Ambalaj, ürünün tutulması, korunması, taşınması, depolanması, kullanım kolaylığı gibi temel işlevleri yerine getirir. 

Kolay Ambalajlama “Zor” Bir Sanattır

Ürünü müşteriye teklif etme sürecimizin önemli bir parçası olan kolay ambalajlama, son yıllarda da büyük ilgi görmektedir. Kolay ambalajlama, bir ürüne rekabet avantajı sağlayarak, pazarlama stratejisinin önemli bir bileşeni olabilir. Ambalaj, malları nakliye ve satış için hazırlama sanatı olarak değerlendirilebilir. Kolay Ambalaj dünyasının derinliğine daldığınız zaman, üzerinde durmanız gereken asıl meselenin, ürününüze en uygun ambalaj malzemesinin hangisi olduğunu bulmak olduğunu fark edeceksiniz. Kendinize en uygun kolay ambalajları değerlendirdikten sonra, paketleme ihtiyaçlarınız için en iyi malzemeleri seçebilirsiniz. Bunu yapabilmek için hangi malzemelerin uygulamalarınız ve ürünlerinize uygun olduğunu anlamak gerekir.

BSY Kurumsal’dan Kolay Ambalaj Hizmeti

BSY Kurumsal uzun yıllardır kolay ambalaj ürünleri satışı yapıyor ve kolay ambalaj konusunda danışmanlık hizmeti veriyor. BSY, kolay ambalaj konusunda her türlü meseleye hakim uzman kadrosuyla uzun yıllardır müşterilerine hizmet sunuyor. BSY Kurumsal ekibi olarak, mevcut ambalajlardan, işletmeniz ve ürünleriniz için hangisinin daha doğru, daha kaliteli ve daha efektif olduğunu belirlemenize yardımcı olmaktayız. Ürününüzün için hangi kolay ambalajın en uygun olacağına dair bilinçli bir karar verebilmeniz için her seçeneği değerlendirmeniz çok faydalı olacaktır. 

Kolay Ambalajın Önemi

Bir ürünün ambalajı veya kabı o ürünün veya şirketin adeta kartviziti olarak kabul edilebilir. Ürün, faydasını kaybetmeden tüketiciye güvenle ulaşabilmesi için kolay ambalajlar vasıtasıyla paketlenir. İyi bir kolay ambalaj malzemesi, bir yandan bir üreticinin uzmanlığını ifade ederken, diğer yandan üreticinin yönetim ekibinin pazarlama ve satış bilgisini temsil eder. Bu şekilde, ambalajlama işi; tasarımcıların, pazarlama uzmanlarının, reklam ekibinin, teknisyenlerin, araştırmacıların ve üst yönetimin yeteneklerinin bir bileşimini ifade eder.

Ürünlerin güvenliğini sağlamak için çok sayıda kolay ambalajlama tekniği kullanılmaktadır. Paketler esas olarak iki tiptedir – (i) Endüstriyel Paket ve – (ii) Tüketici Paketleri.

Endüstriyel bağlamda kolay ambalaj aşamasında maksimum güvenliğe özel önem gösterilerek aynı anda israf ve kayıp olasılığı minimuma indirilebilir, ayrıca ürünün bir yerden başka bir yere kolaylıkla taşınması sağlanır. Bu tür kolay ambalajlar, endüstriyel ürünler cazibe veya teşvikler yaratarak satılamayacağından, ürünün içsel değerini artıracak şekilde kullanılmaz. Tüketici paketi aşamasında ise cazibe yaratmaya özel önem verilmesi kritiktir. Ürünün satışının yarısının çekici kolay ambalajlamaya bağlı olduğu uzun süredir ifade edilmektedir. Tüketim mallarında rekabet her geçen gün artmakta ve bu nedenle kolay ambalajın cazip hale getirilmesi zorunlu hale gelmektedir Kolay ambalaj, aynı zamanda ürünün güvenli bir şekilde konumlanmasına da fırsat verir.

Kolay ambalaj, müşterilerin taleplerini karşılar ve memnuniyet derecesini artırır. Ambalaj dünyası ürün yelpazesinde yer alan kolay ambalaj ürünleri artık ana bir iş faaliyeti haline gelmiştir.

Plastik Formülasyonlu Kolay Ambalaj Malzemeleri 

Ürünlerinizi paketlemek için bir rulo shrink film satın alma ihtiyacınız doğabilir. 

Kolay ambalaj malzemelerinden shrink film, yumuşak plastik formülasyonlardan yapılmış bir ambalaj malzemesidir. Genellikle poliolefin, polietilen veya polivinil klorürden yapılmış bir shrink film bulacaksınız. Bunun ötesinde, diğer plastik formülasyonlardan yapılmış özel filmler de var. Shrink film, shrink paketleme ekipmanı ile birlikte kullanılır. Bu, ısı tünelleri ve mühürleyiciler gibi makineleri içerir. Konveyörler ayrıca shrink kolay ambalaj uygulamalarında da kullanılmaktadır. Shrink film kolay ambalaj uygulamalarında ürününüz shrink filmden yapılmış bir poşete sarılır ve poşetin uçları bir kapatıcıya yapıştırılır. Ürünler daha sonra bir konveyör bandı vasıtasıyla bir shrink tüneline taşınır. Öğeler tünelin içinde ısıtılır. Son olarak, shrink film, ürünün etrafında homojen bir şekilde büzülür. Ürün tünelin diğer tarafında bulunan bir konveyör vasıtasıyla tünelden çıkar. Daha sonra, kutulama ve nakliye için sahip olduğunuz donanıma ulaşana kadar paketleme hattınızdan geçer.

Kolay Ambalajlardan Shrink Film İçin En İyi Uygulamalar Nelerdir?

Kolay Ambalajlardan Shrink film, tüketim malları gibi öğeleri ambalajlamak, paketlemek için kullanılır. Örneğin, DVD’ler, CD’ler, video oyunları, elektronik cihazlar, oyun tahtaları, yiyecekler ve diğer birçok ürün türü gibi şeyler. Ayrıca delikli shrink film veya ısıya duyarlı shrink film gibi kolay ambalaj ürünlerine de ulaşmanız söz konusudur. Bunlar, özel ürün paketleme uygulamaları için tasarlanmıştır.