Ofis Malzemeleri

Fotokopi ve Baskı Kağıtları

Günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen Fotokopi ve Baskı Kağıtları kullanıldığı alana göre çeşitlilik göstermekte ve kategorilere ayrılmaktadır. Elbette kullanılan kağıtlar her alanda aynı özelliklere sahip değildir. Bu sebeple kaliteli bir işlem için yapılacak işleme göre doğru kağıtların tercih edilmesi son derece önemlidir. 

Fotokopi ve Baskı Kağıtları kendi içlerinde kategorilere ayrılırken 1. Sınıf hamur kağıtları genel olarak fotokopide kullanılmak üzere üretilen fotokopi kağıtlarının malzemesidir. Selüloz maddesinin daha fazla odun maddesinin ise daha az kullanıldığı bu kağıtlar fotokopi ve baskı gibi alanlarda çok sık olarak tüketilen malzemeler arasında yer almaktadırlar. Fotokopi ve Baskı Kağıtları arasında doğru tercihi yapıp ortaya kaliteli işler çıkarabilmek için ilk olarak bu konularda bilgi sahibi olmak gereklidir. 

Her iş için en uygun olan ürünü seçmeniz ortaya kaliteli işler çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Bu sebeple aşağıda da incelemiş olduğumuz Fotokopi ve Baskı Kağıtları kategorisinde yer alan ürünleri inceleyebilir ve size en uygun olan ürünü seçebilirsiniz.

Fotokopi Kağıtları

Fotokopi kağıtları ofis, okul, ev, işyeri, kamu kuruluşları ve daha birçok alanda oldukça sık olarak tüketilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu kadar sık tüketilen bir ürün olması sebebi ile de kategori içerisinde ihtiyaca yönelik çeşitlilik de bulunmaktadır. Boyutları, kâğıt kalitesi, yapısı gibi farklı özelliklere sahip olan Fotokopi Kağıtları teknolojinin de gelişmesi ile insanın her alanda ihtiyaç duyduğu bir ürün haline gelmiştir.

Fotokopi Kağıtları işlevlerine göre A3, A4, A5 boyutlarında üretilmektedirler. Yoğunluğu düşük olan kağıtlar fotokopide kullanılmak için uygun değildir. Bu sebebi ise yoğunluğu düşük olan kağıtlar fotokopi için kullanıldığı taktirde kâğıdın ön ve arka yüzündeki yazılar birbiri ile karışabilmekte ve görünebilmektedir. Bu da baskı kalitesini düşürür. 

Fotokopi için özel olarak üretilmiş kaliteli Fotokopi Kağıtlarını kategorimiz içerisinde kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Gramajlı Fotokopi Kağıtları

Gramajlı Fotokopi Kağıtları normal Fotokopi Kağıtlarından farklı bir yapıya sahiptiler. Onları birbirinden ayıran birkaç faktör bulunmaktadır. Bunların en başında da isminden anlayabileceğimiz üzere Gramaj Fotokopi Kağıtlarının gramajıdır. Bir kâğıdın gramajı ne kadar fazla olursa dayanıklılığı, kalınlığı, yoğunluğu ve kalitesi de o kadar artar. Kalınlığının ve yoğunluğunun artması ile birlikte de ışığı emme ve yansıtabilme kabiliyetinde de artış görülür. Bu sebeple özellikle de lazer ve mürekkepli yazıcılarda kullanıma uygun mat ve parlak kağıtlar haline gelirler. Gramajlı Fotokopi Kağıtları tercih ederken kullanacağınız yazıcıya uygun olup olmadığına dikkat etmeli ve yazıcınıza en uygun olan ürünü tercih etmelisiniz.

Renkli Fotokopi Kağıtları

Birbirinden farklı renkleri ile birlikte beyaz standart Fotokopi Kağıtları gibi olmayan Renkli Fotokopi Kağıtları, özellikle de okul çağındaki çocuklar için birçok farklı işleve sahip ürünlerdir. Okul ödevlerini renklendiren, çeşitli el işlerinde de kullanılabilen Renkli Fotokopi Kağıtları çocuklara kendileri gibi renkli bir işlev sunmaktadır. Bu sebeple özellikle okul ödevleri gibi durumlarda Renkli Fotokopi Kağıtları oldukça sık olarak tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Kullanıldığı alana dekoratif ve güzel bir görüntü de katan Renkli Fotokopi Kağıtları yalnızca fotokopi için değil birçok el işi için de kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Bunun sebebi ise anlaşılacağı üzere normal fotokopi kağıtlarının aksine birbirinden farklı tonda yüzlerce renkte üretilebiliyor olmalarıdır. Bu da onları oldukça uygun bir dekorasyon malzemesi yapmaktadır.

Fotoğraf Kağıtları

Bir fotoğrafı ölümsüz hale getirmek istiyor ve dijitallerin saklayıcılığına güvenmiyorsanız tek çözüm elbette ki fotoğrafları basmak ve somut hale getirmek olacaktır. Bunun için de aslında çok önemsiz görünen ama fotoğrafın en önemli parçalarından olan Fotoğraf Kağıtları kullanımı gereklidir. Fotoğraf Kağıtları teknolojinin de gelişmesi ve taleplerin artmasıyla birbirinden farklı boy ve ebatta üretilmeye başlanmıştır. A3, A4, A5, A6, 10*15cm, 13*18cm, 15*20cm, 20*30cm, 30*40cm gibi birçok ebatta ve parlak mat bir biçimde üretilmektedirler. Sizlerin ihtiyaçlarına uygun olmak için çeşitli ebatta üretilen Fotoğraf Kağıtları kategorisine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yazar Kasa ve Termal Rulolar

Her ne kadar teknolojik ve dijitalleşen bir dünyada yaşıyor olsak da kasaların ve fişlerin kullanıldığı her alanda yine de kağıtlara ihtiyacımız vardır. Yazar Kasa Rulosu, yazar kasalardaki bilgilerin fiş olarak kesilmesi için en gerekli ürünlerin başında gelmektedir. Fiş kesmeye zorunlu olan her alanda kullanılan Yazar Kasa Ruloları 30 ile 60 metre arasında uzunluklarda bulunmaktadır. Kendi kasanız için bir Yazar Kasa Rulosu tercih ederken dikkat etmeniz gereken en önemli husus kasanıza uygun olan ürünü seçmeniz olacaktır. 

Ruloların bir diğer çeşidi ise Termal Rulolardır. Termal Rulolar diğer rulo kağıtlara göre daha dayanıklıdırlar. Bu sebeple saklanmaları ve arşivlenmeleri de daha kolay olduğu için genellikle arşivleme yapılacak ise bu tarz Termal Rulolar tercih edilir. 

Sürekli Form Kağıtları

Sürekli Form Kağıtlarının ismine biraz yabancı olsak da aslında hayatımızın hemen hemen her yerinde kendileri ile iç içeyiz. Sürekli Form Kağıtları dijital ortamdaki bilgilerin yazıcıdan yazdırılması amacı ile kullanılan, zikzaklı olarak katlandığı için yazıcıların içerisinden sürekli olarak çıkan kağıtlara verilen isimdir. 

Faturalar, irsaliyeler, gider pusulaları, reçeteler, ürün teslim fişleri, fatura fişleri, döviz alım fişleri, çeşitli alanla kullanılan biletler, elektrik su, doğalgaz gibi faturalar, perakende satış fişleri, senetler gibi daha birçok alanı Sürekli Form Kağıtlarının kullanım alanı olarak gösterebiliriz. Yukarıda da saydığımız gibi gün içerisinde tempolu bir biçimde çalışan ve sürekli yazıcıdan bilgilerin yazdırılmasının gerekli olduğu noktalarda kullanıcılarına hız ve pratiklik kazandırdığı için oldukça sık tercih edilerek kullanılmaktadırlar. 

Sürekli Form Kağıtları 2-3 veya 4 nüsha şeklinde üretilmektedirler. Hayatımızda sıklıkla kullandığımız Sürekli Form Kağıtlarının ebatları ise 11*24 ve 12*24cm olarak farklı ebatlarda üretilmektedirler. Yoğun iş temposunun ve koşturmacanın yaşandığı alanlarda mükemmel bir kurtarıcı olan Sürekli Form Kağıtları kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Faks Kağıtları

Günümüzde gelişen teknoloji ile kullanım alanı eskisi kadar geniş olmasa da hala sektörde yerini bırakmayan faks makinelerinin kullanımı için Faks Kağıtları ihtiyacı oluşmaktadır. Faks makinesinin üzerinde termal bir kafa yer almaktadır. Faks makinesine gelen sinyallerin burada termal kafa sayesinde ısıya dönüşmesi ile birlikte içerisine yerleştirilmiş kâğıda bu bilgiler işlenerek yazıya dönüşmektedirler. Bu sebeple faks makineniz varsa faks kağıtlarına da ihtiyacınız var demektir. 

Bazı faks makinelerinde A4 boyutundaki fotokopi kağıtları veya karbon rulo kağıtlar kullanılabilmektedir. Bazılarında ise yalnızca termal faks rulosu kullanılmaktadır. Faks makineniz için gerekli faks kâğıdı alacaksanız ilk olarak dikkat etmeniz gereken husus faks makinenize uygun olan faks kağıtlarını tercih etmeniz olacaktır. Makineden makineye farklılık gösteren faks kağıtları ihtiyacını ilk olarak doğru bir biçimde anlamalı ve daha sonrasında en uygun olan ürünü seçmelisiniz. Aksi taktide almış olduğunuz Faks Kağıtları görevlerini istenildiği gibi gerçekleştiremezler ve makinenize uyum sağlayamazlar. Sitemizde faks makineniz için gerekli olabilecek birçok faks kâğıdı çeşidi bulunmaktadır. İçlerinden sizin için en uygun olanını tercih edebilir ve saniyeler içerisinde satın alabilirsiniz.