Ofis Malzemeleri

Fotokopi Kağıdı ve Toptan Fotokopi Kağıdı Alımı Avantajları

Fotokopi Kağıdı ve Toptan Fotokopi Kağıdı Avantajları konusu, hem iş hem de ofis yaşamında yansımaları olan faydaların tamamını ifade eder. Fotokopi kağıdının ortaya çıkışıyla birlikte, ikili ve üçlü nüsha hâlinde baskı süreci büyük ölçüde kolaylaşmıştır. Fotokopi kağıdı, lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcılarda ve dijital fotokopi makinelerinde kullanıma uygundur. Toptan fotokopi kağıdı avantajları ise, birim maliyette yarattığı düşüşler sebebiye çoğu ofis ve iş yeri tarafından tercih sebebi hâline gelmiş bulunmakta.

Fotokopi Kağıdı Uygun Maliyetlidir

Fotokopi kağıdı uygun maliyetlidir. Araştırmalar, bir işletmenin belgeleri için fotokopi kağıdı  kullanarak %50’ye kadar tasarruf edebileceğini göstermiştir. Bunun nedeni, fotokopi kağıtlarının, eskime, formundaki değişiklik gibi yıpranmalara dayanlıklı olmasıdır. Hız, fotokopi kağıdının en büyük avantajıdır. Kullanıcının anında çok parçalı çıktılar elde etmesine olanak tanır. Bu, zamandan tasarruf sağlar ve yapılan birim işe harcanan işgücünü azaltır. Fotokopi kağıdı, çok bölümlü nüshaların basımında kusursuz bir sonuç sağlar. Üstelik Bu nedenle, fotokopi kağıdı kullanımı sonucundan dokümantasyon hazırlama süreci hızlı ve sorunsuzdur. Karbonsuz fotokopi kağıdı, kayıt ve işlem hatasına sebep olmaz. Temiz bir çıktı imkânı sunar. Metin görüntüsündeki sürtünme ve bulaşma sonucu oluşacak lekeler konusunda güvenlidir. Keskin baskı şansı sağlayacağı için görüntü netliği konusunda fotokopi kağıdının avantajları bulunmaktadır. İş ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, karbonsuz fotokopi kağıdı, ters baskı veya renkli kopyalama gibi olanaklar sağlar. Bu, yazıcınızda ayarları değiştirebileceğiniz ve herhangi bir renkte yazdırabileceğiniz ve fotokopi kağıdının kaliteli sonuçlar üreteceği anlamına gelir.

Fotokopi Kağıdı Basım için Güvenlidir

Yazdırılmış bir fotokopi kağıdı üzerinden değişiklik yapılamayacak olması, kişisel ve kurumsal güvenlik için önemlidir. 

Bazı bilgileri veya verileri değiştirme girişimi bulunduğu takdirde, fotokopi kağıtlarının sağladığı güvenli görünüm sayesinde bu anında belirgin olacaktır. Bu nedenle, fotokopi kağıdı kullanarak, elde ettiğiniz çıktıda hiçbir değişiklik yapılmadığından emin olabilirsiniz. Fotokopi kağıtlarında, yazdırma işlemi sırasında, lazer yazıcı sıcaklığından dolayı kıvrılma gibi sorunlar yaşanmaz. Bu, çıktı aldığınız belgenin düz ve kaliteli bir kopyasını elde etmenizi; profesyonel, temiz ve düzgün bir görünüme sahip olmasını sağlar. Karbonsuz fotokopi kağıdı, isminden de anlaşılacağı gibi karbonsuz olması sebebiyle, çevre dostudur. 

Lowell Schleicher ve Barry Green adlı kimyagerler tarafından karbon kağıdına bir alternatif olarak geliştirilmiştir. Karbonsuz fotokopi kağıdının üst yaprağının alt kısmında, mikro kapsüllü boya/mürekkep, alt yaprağının ön yüzünde ise kil kaplama bulunur. 

Basınç uygulandığında (yazıdan veya darbeli baskıdan), boya kapsülleri kırılır ve kil ile reaksiyona girerek üst yaprağa yapılan işaretleri kopyalayan kalıcı bir şekil oluşturur. Kapsüller çok küçük olduğu için elde edilen baskı çok keskin ve nettir. Önde kil ve arkada boya kapsülleri bulunan ara tabakalar birden fazla çıktı oluşturmak için kullanılabilmektedir. Karbonsuz fotokopi kağıdı, en çok satılan kırtasiye malzemelerinden biridir. 

Karbonsuz kopya kağıdı ilk olarak NCR Corporation tarafından 30 Haziran 1953’te patent başvurusunda bulunarak üretilmiştir. İnsanlık, önceki dönemlerde, kağıtları birden fazla kez yazdırmak durumunda kalıyordu. Faturalar ve makbuzlar gibi orijinalin bir veya daha fazla kopyasını gerektiren belgelerde, kırtasiye malzemesi olarak karbonsuz fotokopi kağıdı kullanılagelmiştir.  Kopyalar genellikle farklı renklerde kağıtlardı (örneğin, müşteri için beyaz orijinal, tedarikçinin kayıtları için sarı kopya ve sonraki kopyalar için diğer renkler). Karbonsuz kopya kağıdına sahip kırtasiye malzemeleri, bloklar halinde veya setler halinde ciltlenmiş kitaplarda veya ayrı setler halinde veya kullanmak üzere tasarlanmış yazıcılar için sürekli kırtasiye malzemesi olarak harmanlanmış olarak tedarik edilebilir.

Toptan Fotokopi Kağıdı Alımı Avantajları

Toptan Fotokopi Kağıdı satın almanız söz konusu olduğunda çok fazla harcama yapıyor gibi gözükseniz de, aldığınız ürünün birim fiyatını azaltmış, dolayısıyla doğrudan toplam maliyetinizi düşürmüş olursunuz. Toptan kırtasiye ürünleri almak değil de, tek ürün satın alımıyla toplam faturanızı artırmak yerine, makul bir miktarda toplu olarak bir şey satın almak sizin için her zaman daha makuldür. Kırtasiye malzemeleri durduğu yerde bozulmaya uğramaz. Alacağınız Toptan Fotokopi Kağıtlarını depolama problemi bulunmadığı takdirde istediğiniz kadar saklayabilirsiniz. Toptan Fotokopi Kağıdı alımı yaptığınızda, stokta kırtasiye malzemelerinizi depolar ve acil durumlarda bir sonraki mal tedarikini bekleme riskini bertaraf etmiş olursunuz. Toptan Fotokopi Kağıdı tedarik etmenin bir diğer önemli avantajı da budur.

Özetle, Toptan Fotokopi Kağıdı alımına yönelmek, size geniş ölçekli bir tasarruf yaratma imkanı sunar. Doğrudan, üretici üzerinden tedarik hizmeti almak size büyük avantajlar sağlayacaktır. Toptan Fotokopi Kağıdının satış fiyatları üzerinden pazarlık kabiliyetiniz daha geniş, mevsimsel indirimlerden yararlanma şansınız daha yüksektir.

Büyük ölçekli yaptığınız Toptan Fotokopi Kağıdı alışverişlerinde, gereksiz ve fazla mal satın almadığınızdan emin olmak için, kırtasiye malzemelerinizin ne kadar sürede tükendiğini ve bunları satmak için gerekli olan süreyi muhakkak hesaba katmalısınız. Başlangıçta karbonsuz fotokopi kağıdı, genellikle makbuzlar, çekler ve yasal belgeler için kullanılmaktaydı.  Çok yaygın olmasına rağmen, karbon kağıtlarının bir takım dezavantajları vardır. Birincisi, son derece kolay dağılabilirler ve kullanıcıların parmaklarında siyah karbon izi, temas ettikleri yerlerde iz bırakabilirler. Karbonsuz fotokopi kağıdının icadı bunun önüne geçmiştir.

Geleneksel Kağıt ile Karbonsuz Fotokopi Kağıdı Arasındaki Fark

Geleneksel kağıt ile karbonsuz fotokopi kağıt arasındaki en önemli fark, geleneksel karbonsuz kağıdın, silindirler, tamburlar ve diğer yazıcı bileşenleri dahil olmak üzere kritik yazıcı bileşenlerine zarar verebilecek solvent bazlı kimyasallarla üretilmesidir. Karbonsuz fotokopi kağıdı, özellikle lazer yazıcılarda ve dijital fotokopi makinelerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Görüntüleme kapsülleri solvent bazlı olmadığından, yazıcının bileşenlerine zarar vermezler. 

Karbonsuz fotokopi kağıt, iki farklı kimyasal türüyle kaplanmıştır: CF veya Kaplamalı Ön ve CB veya Kaplamalı Arka. Bu kimyasallar küçük kapsüllerde tutulur ve kapsüller bir kalem veya yazıcıdan gelen basınçla patladığında açığa çıkar. CF ve CB kimyasalları etkileşime girdiğinde, CF kimyasalları koyulaşır ve sayfanın CF tarafında bir görüntünün görünmesine neden olur. CF ve CB kimyasallarının farklı olduğunu anlamanın kolay bir yolu, görüntünün yalnızca ön sayfada görünmesidir. Bu tür kağıtlar karbonsuz bir görüntü ürettiğinden, buna “karbonsuz kağıt” denir.