Ofis Malzemeleri

Fatih 12010 Köşeli Mercanlı Kurşun Kalem

Fatih 12010 köşeli mercanlı kurşun kalem HB 12 adet kalem seti çoğumuzun okul setinde bir dönem mutlaka yer almıştır.Belki de bazılarımız bu kalemlerle yazmayı öğrendik.

Kurşun Kalem

Kaliteli bir kurşun kalem, yalnızca bir kaleme rakip olmakla kalmayıp, çoğu durumda onu aşan dokunsal bir yazma deneyimi sağlayabilir.

Fatih 12010 köşeli mercanlı kurşun kalem gibi kaliteli bir kalemin kağıt üzerindeki sürtünmesi tahmin edebileceğinizden çok daha yumuşak olsa da, özünü geride bırakma şekliyle ilgili bir şeyler de vardır mesela kullandıkça küçülme, sözlerinizi ve karalamalarınızı hayata geçirirken kendini söndürme bunlardandır. Mütevazı bir şekilde basit olan kalemler sağlam ve güvenilir araçlardır: şarj edilecek pil veya kaybedilecek sinyal yoktur; sızabilecek veya beklenmedik şekilde bitebilecek mürekkep yoktur.

Fatih 12010 Köşeli Mercanlı Kurşun Kalem Özellikleri

  • •       Silinebilirlik

Silinebilirlik bir kurşun kalem işaretinin bir silgi yoluyla ne kadar iyi yok edilebileceğini ifade eder. Bir silginin revizyonist dokunuşu ile hatalarınızı gizleyebilirsiniz. Silinebilirlik sizin için önemliyse, daha hafif bir kurşun kalem kullanın. Daha fazla kil ve daha az grafit, silinmesi daha kolay olan daha açık bir işaret anlamına gelir. Fatih 12010 köşeli mercanlı kurşun kalem seçenekleri bu konu da size çözüm sunmaktadır. Ucuz silgiler, ince bir kauçuk “toz” serpintisi üretme eğilimindedir. Genel olarak, ayrı bir kalemsiz silgi daha kalitelidir ve daha geniş bir yüzey alanı sağlamaktadır.

  • Kalem Sivriltme

Masa üstü döner mekanizmalardan mütevazı cep bıçağına kadar her şekilde bileme yapılabilmektedir. Bileme makineniz ne kadar “otomatikleştirilirse”, ortaya çıkan noktanın şekli / boyutu üzerinde o kadar az kontrole sahip olursunuz. Elektrikli veya el kranklı bir model, genellikle zararsız ve pratik bir nokta üretme eğiliminde olacaktır, ancak bir el bileyici veya bıçakla çok daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir.