Ofis Malzemeleri

Dilman Senet / Bono

Dilman senet / bono 10 x 22 cm 100 yaprak iş hayatında varlığını korumaktadır.Her ne kadar kredi kartı ve bankacılık işlemleri ilerlese de senet hala kullanılmaktadır.

Senet / Bono

Dilman senet / bono ürünleri alacaklı ve borçlu arasında kullanılan piyasada rahatlıkla bulunan belgelerdir.Peşin alışverişlerde ya da alacaklarda sıkıntı yaşandığında taraflar arasında senet/bono belgeleri doldurularak karşılıklı imzalanır. Ödenecek senetler, borçlunun borç verene geri ödeme yapmak için yazılı bir taahhüt kaydettiği bir borç hesabıdır. Ödenecek senetleri yürütürken ve muhasebeleştirirken, senedin “yaratıcısı”, alacaklıya faizle geri ödeme sözü vererek başka bir işletmeden borç alarak borç yaratır. Ardından, yapıcı krediyi bilançoya ödenecek bir senet olarak kaydeder.

Ödenecek notların kaydedilmesi, konunun ayrıntılarının belirtilmesini içerir. Yazılı beyandaki bilgiler genellikle ödünç alınan anapara tutarını, ödemenin vade tarihini ve ödenecek faizi içerir. Borç zamanında ödenmediği takdirde hukuki işlem başlarsa bu belgeler kanıt olarak resmi belge olarak kabul edilir.

Dilman Senet Bono Özellikleri

Dilman senet/bono 100 yapraklı versiyonu ile kişisel ya da iş alacaklarınızı kayıt almak ve takip etmek için hizmetinize sunulur.Belgenin içerdiği bilgiler eksiksiz bir şekilde tecrübeyle sabit tespit edilerek sizin herhangi bir noktayı atlamamanız için senet/bono’nun üzerinde düzgün bir şekilde yerleştirilmiştir.Size sadece boşlukları doldurmak kalır.

Diman senet/bono belgesinin genel özellikleri aşağıdaki gibidir.

  • Ebat 10 x 22 cm’dir.Kolayca taşınabilen ve saklanabilen bir ebattır.
  • 100 yaprak.Her koçan 100 adet senet/bono içermektedir.
  • Sayfa hamur kalitesi,okunaklı düzgün yazı stili
  • Gerekli bilgileri işlemek için yeterli boşluk bırakılması
  • Belge üzerindeki bilgiler

Ödenecek miktar,krediye uygulanan faiz oranı,vade tarihi,senet yapanın adı (ödeyen),alacaklının adı,notu düzenleyen kişinin imzalı tarih ile imzası,düzenleme tarihi.