Ofis Malzemeleri

Dilman Personel Özlük Dosyası Telli Kapsüllü

Dilman Personel Özlük Dosyası Telli Kapsüllü 24 x 32 cm – 4 Yaprak işverenlerin çalışanlarının kayıtlarını tutmaları için sıkça tercih ettikleri bir dosyadır.

Personel Özlük Dosyası

Personel özlük dosyası ülkemizin iş kanunları gereği işverenler tarafından tutulması zorunlu olan bir belgedir.Bu dosya ile çalışanın kimlik bilgilerinden sağlık detaylarına kadar her türlü zaruri bilgileri kayıt altına alındığını bilmekteyiz. Dilman personel özlük dosyası telli kapsüllü seçeneğiyle aynı dosya içinde farklı belgeleri saklamak mümkündür. İş yerlerinde yaşanan işveren çalışan sorunlarını çözerken bu personel özlük dosyası ve içindeki bilgiler mahkemede de kullanılmaktadır. Eğer işveren bu personel özlük belgesini tutmazsa yasal çerçevede değerlendirip ceza almaktadır.

İşveren tarafından oluşturulan bu personel özlük dosyası sürekli çalışanın durumuna göre güncellenmelidir.Mesele,çalışan ikamet değişikliği yaptı ya da medeni durum değişikliği bu oldu. Bu tip önemli bilgiler personel özlük dosyasına hemen işlenmesi gerektiğini bilmekteyiz.

Dilman Personel Özlük Dosyası Telli Kapsüllü Özellikleri

Dilman personel özlük dosyası telli kapsüllü ürününün genel özellikleri aşağıdaki gibidir.

  • Ebat

Dosyanın ebatı  24 x 32 cm.Bu ebat çalışanın ilgili dökümanlarının kolayca sığdığı ve saklanabildiği bir ölçüdür.

  • Sayfa Sayısı

4 Yapraklıdır.Birçok bilgiya aynı anda dah az yer kaplayarak dosyalamanız için size bir düzen sağlayacaktır.

  • Telli

Telli olduğu için istediğiniz belgeye diğer bütün belgeleri çıkarmadan bulup sadece istenen belgenin telini çıkartarak ulaşabilirsiniz. Zımba yardımıyla dökümanlarınızı delip kolayca dosyalayabilirsiniz. Böylece belgenin dosya içinden kaymasını,düşmesini yani kaybolmasını önlemiş olursunuz.

  • Kapak

Karton sert kapaklıdır. Bu sayede kolayca tahrip olmaz yada hafif nemlenme de bozulmaz. Hatta üzerinde su dökülse bile içindeki belgeleri kartok kalın kapağı sayesinde koruyacaktır.

  • İçerik

4857 sayılı iş kanunu uyarınca işverenin çalışanı ile ilgili tutması gereken bütün bilgileri kapsamaktadır.İşverene bu konuda gerekli bilgileri toplama konusunda yol göstericidir.