Ofis Malzemeleri

Dilman Kira Kontratı

Dilman kira kontratı 42 x 29 cm – 100 yaprak kiralama kararlarını ve şartlarını kayıt altına almak için ilgili partiler tarafından tercih edilmektedir.

Kira Kontratı

Kira kontratları kiracı ve mülk sahibi arasında çıkan anlaşmazlıkları önlemek ve baştan her iki tarafında şartlarda antant kalması için önemli bir belgedir. Dilman kira kontratı içerik olarak gerekli bilgileri doldurmaya ve her iki tarafın imzalamasına hazır kontratlara bir seçenektir. Kira kontratları genel olarak tarafların kimlik bilgileri, kira bedeli belli ise kiralama süresi ve mülkün özelliklerini içermektedir. Bu bilgilerin haricinde anlaşılan zam oranları ve tarihleri de kontratta olması gereken önemli bilgilerdir. Her iki taraftan biri yükümlülüklerini yerine getirmediğinde ve olay yargıya taşınırsa yani dava açılırsa kira kontratı bu durumda en önemli belgelerden biri haline gelmektedir. Kira kontratı imzalamadan önce içeriğini mutlaka dikkatlice inceleyeniz ve anlamadığınız maddeleri bir avukata danışınız.

Dilman Kira Kontratı Özellikleri

Dilman kira kontratı içeriğine bakıldığında aşağıdaki ana başlıkları görebilirsiniz.

  • •       Tüm Kiracıların ve Sakinlerin İsimleri

Evli veya evli olmayan bir çiftin üyeleri de dahil olmak üzere, kirada yaşayan her yetişkin kiracı olarak adlandırılmalı ve kira veya kira sözleşmesini imzalamalıdır.

  • Kiralık Mülkün Tanımı

Mülkün tam adresini belirtin (varsa bina ve ünite numarası dahil). Ayrıca, dahil olan belirli depolama alanlarını veya park yerlerini de not etmek isteyeceksiniz.

  • Kiracılık Süresi

Kira sözleşmeleri, ev sahibi veya kiracılar feshedilene kadar otomatik olarak yenilenen kısa vadeli (genellikle aydan aya) kiralamalar oluşturmaktadır. Diğer yandan kira sözleşmeleri, belirli bir dönemden (genellikle bir yıl) sonra sona eren kira sözleşmeleri yaratmaktadır.

  • Kiralama Fiyatı

Sadece kira miktarını yazmayın – ne zaman (genellikle, ayın ilk günü) ve nasıl ödeneceğini, örneğin ofisinize postayla göndererek yazın.