Ofis Malzemeleri

DEFTER VE AJANDALAR

Ofis malzemeleri ile alakalı bir gereksinim duyulduğunda, akıllara şüphesiz olarak ilk sırada gelen gereçlerden biri de defter ve ajandalar olarak bilinir. İster küçük bir ofise sahip olun, isterseniz de büyük bir şirketin departmanlarından birinde çalışıyor olun fark etmez. Defter ve ajanda kullanmak sizin için en birincil ihtiyaçlardan biridir. Planlama yaparken, not alırken ya da aklınıza gelen herhangi bir şeyin unutulmaması adına kayıt tutarken defter ve ajandaların kullanımı çok önemlidir. Her ne kadar gelişen dünyada teknoloji hızla her alana yayılıyor olsa da, defter ve ajandaların böylesine tutkuyla kullanımı kesinlikle azalmıyor. Bu noktada kâğıt planlamacıların dijital planlayıcılardan ve takvimlerden daha iyi olmasının 5 bilime dayalı nedenini bilmek ve anlamak da çok önemlidir. 

Defter ve Ajanda Kullanmanız İçin 5 Neden

  • Zaman Yönetimine Yardımcı Olur

Her şey için asla yeterli zaman olmadığını mı anladınız? Hiçbir zaman verimli bir şekilde zaman planlamanızı yapamıyor ve günün sonunda her zaman geç mi kalıyorsunuz? Öyleyse, bunun nedeni muhtemelen zamanınızı etkili bir şekilde planlamamanızdır. Bu, her şeyi bir bütün olarak düşünmeden, sürekli olarak bir şeyden diğerine geçtiğinizde olur. Bir planlayıcı kullanmak, her bir olayı, randevuyu, görevi ve görevi planlamanıza olanak tanır, böylece ne bekleyeceğinizi bilir ve zamanınız tükenmez. Her şeyin yolunda gitmesine ve kendinize ve ailenize fazladan zaman kalmasına yardımcı olmak için belirli son tarihler belirlemek mantıklı olacaktır. Bunun için profesyonel bir ajanda da kullanabilirsiniz, basit ama size yeterli alanı sağlayacak bir defteri de. Seçim sizin. 

  • Verimliliğinizi Artırabilirsiniz

Bu, kişisel ve profesyonel yaşamınız için önemlidir. Çoğu insan üretkenliği işleriyle ilgili olarak düşünürken, siz de evde üretken olmak istersiniz. Bu, temizlik ve ev organizasyonunun yapılmasını veya sürekli ertelediğiniz projeler üzerinde çalışmayı içerebilir. Planlayıcılar, ne olursa olsun, tamamlamanız gereken her bir görevde doğru yolda kalmanıza yardımcı olur ve bir sonrakine etkili ve verimli bir şekilde geçmenizi teşvik eder. Tüm detayları not edebileceğiniz ve tasarım bakımından da sizi tatmin edecek bir ajanda ya da defter bulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

  • Stres Konusunda Başınızı Dertten Kurtarır

Stresin birçok biçimi vardır. Fakat bir ofiste ya da bir iş yerinde çalışıyorsanız ve aynı zamanda işler yeterince yolunda gitmiyorsa, o zaman daha sorunsal bir durum ortaya çıkıyor da denebilir. Sık sık yoğun bir program, çok fazla talep olması veya yapmanız gereken çok fazla şey olması nedeniyle sık sık stres altında kalabilirsiniz. Dış etkiler de stres seviyenizi etkiler, ancak aslında her şey için vaktiniz olduğunda ve bir şeyi kaçırma, geç kalma veya geri dönmek zorunda kalmadan bir sorumluluktan diğerine sorunsuz bir şekilde geçebildiğinizde ne kadar farklı olabileceğini düşünün. Son dakikada beklenmedik bir yenilik yapmadan, tamamen kontrolün sizde olduğu bir iş / okul hayatı geçirmek istiyorsanız defter / ajanda kullanımı konusunda ihtiyacınızın ne kadar yüksek seviyelerde olduğunu anlamanız gerekir. Bazen iş ya da okul bakımından değil, kendinize ayırmak istediğiniz bir zamanı bile bu planlayıcılar yardımıyla rahatlıkla yapabilirsiniz. 

  • Yaratıcı Etkinlikler İçin Daha Fazla Zaman Bulabilirsiniz 

Bir planlayıcı kullanmanın bir başka yararı da, tüm zorunlu sorumluluklar için bir programa bağlı kaldığınız için, ister bir hobi üzerinde çalışmak ister yeni bir şey denemek olsun, sanatsal çabalarınız için biraz boş zaman bırakmasıdır. Bazı insanlar, planlayıcıları çıkartma, resim ve diğer dekoratif öğeler ekleyerek kendi başına yaratıcı bir etkinlik olarak kullanır.

  • Kayıtlarınız İçin En Doğru Yer Olabilir

Bir planlayıcı kullanmanın son bir yararı, görevleri, randevuları ve notları takip etmektir. Örneğin, iş yerinizdeki yoğun temponuz ya da fakültenizde bitmek bilmeyen vize / final takviminin karmaşası içerisinde evcil hayvanınıza mama almayı, aşıları için “doğru zamanda” veterinere gitmeyi unutmamak için defter ve ajanda kullanmak en etkili yollardan biridir. Ofiste kendinize koyduğunuz ana görev ya da kazanımların yanı sıra, erişmek ya da üzerinde durmak istediğiniz bazı yan misyonları belirlemek; onları takip etmek ya da bu konularla daha ilgili olmak için yapmanız gereken en temel şey bu ve benzeri somut bir planlayıcı kullanmak olabilir. 

Bunun yanı sıra, ofis –  kırtasiye malzemeleri, çoğu zaman hafife alma eğiliminde olduğumuz bir şeydir. Oradadır ve yararlı olmasına rağmen, çoğumuzun hakkında çok fazla düşündüğü bir şey değildir – onu kullanırız ve biterse fark ederiz, ama hepsi bu kadardır. Tabii ki, hepsini güncel tutmaktan sorumlu olan siz değilseniz bu durum daha net şekilde ortaya çıkacaktır. Ancak, işletmeniz için kaliteli günlük ofis malzemeleri kullanmanın bazı önemli nedenleri vardır, o halde bir göz atalım:

  • Profesyonel görünüm

Kaliteli ofis malzemeleri kullandığınızda, şirketinizin iyi bir temsilini verirsiniz. Müşterileriniz ve müşterileriniz ofisinize o kadar sık gelmiyor olabilirler, ancak kimse hangi ofis malzemelerini kullandığınızı görmese bile sonucu göreceklerdir. Örneğin sizden gönderi alabilirler ve eğer bu daha kaliteli zarflarla gönderilirse ve daha kaliteli kağıda basılırsa, büyük olasılıkla şirketiniz hakkında iyi bir fikir alırlar.

Ayrıca, rahat olduğunuz ve kullanımı kolay günlük ofis malzemeleri kullanıyorsanız (çok çabuk kurumayan veya bitmeyen kalemler, her kullanıldıklarında sıkışmayan zımbalar, yay çok güçlü olduğu için küçük kağıt çemberleri püskürtmeyin), işinize daha fazla güveneceksiniz. Farkında olmayabilirsin, ama yine de orada olacak. Bu güven, ne hakkında konuştuğunuzu bildiğinize inanan müşterilerinize dönüşecektir.

  • Markalaşma

Günlük ofis malzemelerinizi şirketiniz için bir markalaşma yöntemi olarak kullanabilirseniz, sadece mesajınızı oraya çok daha kolay ulaştırmakla kalmaz, aynı zamanda bu kırtasiye malzemesini satın alacak olsanız yapacağınızdan daha az parayla yaparsınız ve sonra diğer yollarla markalaşma için ödeme yapın.

Ofis kırtasiye ürünlerinizi markaladığınızda, şirketinizin renklerini veya hatta bunu yapmak için yer varsa logoyu kullandığınızdan emin olabilirsiniz. E-posta adresinizin ve telefon numaranızın (şirket adınızın yanı sıra) olması da iyi bir fikirdir. Bunu yapmazsanız, kimliğinizi daha çok insana tanıtmak için büyük bir fırsatı kaçırıyorsunuz demektir.

  • Yüksek Verim Elde Etme

Ofisinizin olabildiğince verimli olmasını istiyorsanız, kırtasiye, kağıt, yazıcılar ve fotokopi makineleri için toner ve çoğu insan tarafından günlük olarak kullanılan diğer her şey dahil olmak üzere iş amaçlı ofis malzemeleri her zaman elinizin altında olmalıdır. olmak. Doğru ekipman olmadan size verilen herhangi bir görevi tamamlamak zordur. Her şeyin ve bol miktarda bulundurulması, insanların çok daha verimli ve üretken olmalarını sağlayacaktır. Küçük bir ölçü, ancak çok fazla fark yaratabilecek bir şey.

Aynı şekilde, ofis malzemeleri sürekli tükenen bir yerde çalışıyor olsaydınız nasıl hissedeceğinizi hayal edin. İşletmenin geri kalanının nasıl yürüdüğüne dair kendinizi güvende hissetmenizi sağlar mı? Ya da şirketin başarısız olabileceğinden, işinizin güvende olmayabileceğinden veya yapabileceğinizi bildiğiniz işi yapmanız için gereken araçların size verilmediğinden mi endişelenirsiniz?

Sonuçta, herkesin kullanması için doğru kırtasiye ve ofis malzemelerine sahip olmak, personelinizin işlerinden daha mutlu olacağı anlamına gelir.