Ofis Malzemeleri

Covid-19 Dönemi ve Tek Kullanımlık Gıda Ambalajlarının Önemi

Tek kullanımlık gıda ambalajları, çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılabilmeleri nedeniyle; hem ülkemizde, hem de tüm dünyada geniş kabul görmektedir. Kullan-at gıda ambalaj ürünlerinin başlıca kullanım alanları olan; fabrikalar, oteller, okullar, hastaneler, restoranlar gibi pek çok sektör, su ve enerji kaynağından tasarruf etmek için tek kullanımlık gıda ambalajları tedarikini geniş çapta benimsemiş bulunmaktadır.

Türkiye’nin en büyük ev dışı tüketim hizmetleri sağlayıcılarından olan BSY Kurumsal; endüstriyel üretim sektörleri dahil olmak üzere yukarıda saydığımız pek çok sektöre yönelik tek kullanımlık ambalaj tedariki ve tedarik danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. 

GIDA SEKTÖRÜ PAYDAŞLARI İÇİN PAKET SERVİS VE KULLAN-AT ÜRÜNLERİNİN ÖNEMİ

Birçok büyük endüstri, bugün, gıda ürünlerini müşterilere tedarik etmek için büyük ölçüde tek kullanımlık ambalajlara odaklanmış durumdadır. Küresel bir sağlık krizi olarak ortaya çıkan Covid-19 virüsü, restoran ve kafe gibi gıda sektörü paydaşlarını, ayakta kalmanın bir yolu olarak paket servis hizmetine yönlendirmiş bulunmaktadır. Kapalı mekanlarda hizmet vermeye başlayan restoran ve kafeler dahi, bugün, kağıt peçeteler, plastik kaplar, paket kutular ve kullan-at bardaklarla hizmet vermeyi sürdürmek durumundadır.

Günümüzde, uluslararası hastalık kontrol ve önleme merkezlerinden yapılan tavsiyelere göre, insanlığın Covid-19 virüsünü hâlâ öğrenmekte olduğu ve bu süreçte kullan at ya da tek kullanımlık yemek servisi öğelerinin kullanılmasının bulaş riskini en aza indireceği ifade edilmektedir.

BSY Kurumsal ekibi olarak, mevcut pandemi şartlarında, işletmeniz için en doğru, en kaliteli ve en uygun maliyetli tek kullanımlık ambalaj malzemeleri ihtiyaçlarınızı belirlemenize yardımcı oluyor, bu malzemeleri sizlere güvenle tedarik ediyoruz.