Ofis Malzemeleri

ÇAY

Bilindiği gibi ofis araç ve gereksinimlerinin içerisinde hem basit hem de teknik birçok temel kalem yer almaktadır. Fakat bir ofis sadece içerisinde iş için gerekli olan edevatları barındırmaz. Aynı zamanda tipik ve modern bir ofis içerisinde, içinde çalışan insanların bazı ihtiyaçlarını da karşılayacak ekipmanlar yer almalıdır. Kışın soğukta bir çay içmek, ofiste çalışmak isteyen insanların en birincil hakkıdır. Bu noktada çaylar, kahveler ya da benzeri ürünler de bir ofisin temel ihtiyaçları arasında gösterilebilir. 

Çayın ve kahvenin kurumsal bir ritüel haline geldiği göz önüne alındığında, bir ofis kahve-çay makinesi temel ofis ekipmanı olarak etiketlendi. Çalışanlar sulu tutulmalı ve yiyecek ve içeceklerden memnun olmalıdır. Personelinize ücretsiz çay, kahve ve su sağlamak, onları motive ve etkili tutmaya yardımcı olur. Ofisinizde bir su sebili seçmek bu nedenle harika bir fikirdir.

Türkiye’de ofislere özel bir ofis kahve makinesi seçiminde yardımcı olan birçok kahve ve çay makinesi tedarikçisi vardır. Bir kahve otomatı, şirketlerin gidebileceği seçeneklerden yalnızca biridir. Şirketiniz daha kaliteli bir demlemeyi tercih ederse, fincan kahve makinesine bir espresso veya çekirdek seçebilirsiniz.

Çalışanlara ücretsiz kahve ve çay sunmak, odaklanmalarına ve daha iyi konsantre olmalarına yardımcı olabilir. Bir ofis kahve makinesine sahip olmak, şirket kültürü ve çalışanların morali üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

İşletmenizin büyüklüğüne bağlı olarak, farklı kahve makinesi türleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Personelinize alanı kullanmaları için bir neden verirseniz, ofis mutfağı bir sosyal aktivite merkezi ve canlı kurumsal kültürün kolaylaştırıcısı olabilir. Çatal bıçak takımı ve cam eşyalardan taze ofis meyvesi ve süte kadar, mutfağınızda bu temel unsurlar eksikse, şirketiniz talebi karşılayan bir dizi avantajı kaçırıyor olabilir.

Mutfakta yüksek morali teşvik etmek, verimliliği artırmak ve mutfağı çalışanların kullanmaktan keyif alacakları kolay bir alana dönüştürmek için ihtiyacınız olan her şey burada.

Bir ofis kahve makinesi gereksiz bir yatırım gibi görünebilir, ancak şirket kültürüne ve çalışanların moraline sağlanan faydalar, ilk parasal maliyetten çok daha ağır basar.

Kahve içmek kurumsal bir ritüeldir. Pazartesi sabahı, ofisin erken kalktığından beri hala uykulu olduğu bir günde, bir bardak kafein, güne başlamak için bir dünya fark yaratır. Bir kahve makinesi, çekirdekler ve diğer kahve malzemelerini beraberinde sağlayarak, çalışanları bu ritüeli ofiste birlikte yapmaya teşvik ediyorsunuz.

Kahve, ekip uyumu oluşturan ve daha mutlu, daha sağlıklı çalışanlara yol açan bağ kurmayı kolaylaştırır. Bu, daha fazla üretkenlik anlamına gelir ve işletmenizin başarısını artırır.

Çatal bıçak takımı, tabak takımı ve bardaklar da bu mutfak gereksinimlerine dahil edilebilir.

Ofis mutfağı, işyerinde sosyal aktivitenin sinir merkezi olma potansiyeline sahiptir, ancak yalnızca bir yönetici olarak bunu gerçekleştirmek için gerekli araçları ve mutfak malzemelerini sağlarsanız.

Ofiste öğle yemeği hazırlamaktan ve yemeğinizi yemek için çatal olmadığını fark etmekten daha kötü bir şey olamaz! Çoğu personel, emrinde bir dizi mutfak malzemesi veya ‘alet’ – çatal bıçak takımı (bıçak / çatal / kaşık), tabaklar, kaseler, bardaklar ve kahve kupaları (en azından) bulmayı bekleyecektir. Ayrıca, çatal bıçak takımı, tabak takımı ve bardak gibi malzemeler, hazır olduğunda, ekibinizi öğle yemeğini ortak masada veya salonda paylaşmaya teşvik edecektir.

Ofis için taze meyve gibi sağlıklı atıştırmalıkların faydalarından daha önce bahsetmiştik, ancak pek çok insanın tatlıya düşkün olduğunu ve öğleden sonra saat 3’te bir kurabiyeye veya şekerleme kavanozuna dalabilmeyi çok takdir edeceklerini unutmayın.

Çeşniler, ofis kilerinizde elinizin altında bulundurmak istediğiniz bir diğer önemli malzemedir. Domates sosu, bal, tuz ve karabiber gibi temel ofis kiler malzemelerini unutmayın. Ofisinizdeki tat tomurcuklarına bağlı olarak, istediğiniz sayıda baharat ve malzemeyi erzak olarak saklayabilirsiniz. Tarçın, acı biber, limon suyu ve hardal, ofis çalışanlarının kurumsal yemekhanelerine atmayı sevdikleri diğer favorilerdir.

Tereyağı ve sürülebilir ürünler de ofis kilerinde bulunabilecek bir başka harika eklentidir. Çay, kahve, sıcak çikolata ve ofis sütünün yanı sıra alkolsüz içecekler ve meyve suyu gibi suya alternatif soğuk içecek alternatiflerini iyice doldurduğunuzdan emin olun.

Mutfak masasının etrafında yemeğinin tadını çıkaran gülümseyen bir ekip ya da pencerenin kenarında sıcak bir fincan çikolata içen bir çalışanın kişisel derinlemesine düşündüğünü hayal edin. İşiniz için bir sonraki büyük fikir, çalışanlar bir veya iki kahve içerken yakınlaştıkça ofis mutfağınızda doğabilir!

Bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız, kahve makinesi, ekmek kızartma makinesi, sandviç pres ve mikrodalga fırın gibi ürünlere veya cihazlara yatırım yapmak, personelin ofis mutfağında önemli yemekler yapmasına ve uzun süre önemli miktarda tasarruf etmelerine yardımcı olacaktır. koşmak.

Yukarıdaki mutfak gereçlerinden ve ürünlerinden herhangi birini satın almaya gelince, ekonomik ve güvenilir markalar hakkında size tavsiyelerde bulunabilecek catering alanında bir uzmanla konuştuğunuzdan emin olun. Ve, her şeyi doğrudan satın almanın, size devam eden kira ücretlerinden tasarruf sağlayacağını unutmayın.

Ofis mutfağını güzel taze kurumsal çiçeklerle aydınlatmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çiçekler, ofisinize hoş kokulu ve davetkar bir hava katarken, ziyaretçilerin önünde güçlü bir ilk izlenim bırakacaktır.

Çiçeklerin mutfak alanıyla sınırlı kalmasına gerek yoktur. Aslında, kapsülleri çiçek türüne veya rengine göre dekore edebilir ve açık plan resepsiyona bir vecize yerleştirebilirsiniz. Markanızın renklerine uyan çiçekleri birleştirmek harika bir ilk izlenim yaratır! Yaratıcı olmak istiyorsanız, belirli duyguları veya duyguları teşvik etmek için çiçeklerinizi ofisin farklı alanlarına göre düzenleyebilirsiniz.

Mevsimlik ofis meyvesi ile ağzına kadar dolu bir kase sağlamak her ofiste olmazsa olmazdır. Meyve, doğal bir enerji kaynağıdır ve sağlıksız alternatifleri atıştırmayı caydırır. Ayrıca çalışanlar için kullanışlı bir atıştırmalık sağlar, bu da hızlı bir çözüm bulmak için her zaman ofisten çıkmak zorunda kalmadıkları anlamına gelir.

Birka  elma, sulu portakal, armut, muz ve çok sayıda mevsimlik meyve seçkisine sahip olmak, bir çalışanın gününde büyük bir fark yaratabilir. Ayrıca, sağlıklı kalmaları için onlara ekstra vitamin ve mineral desteği verin.

Kurumsal catering hizmetleri, ofisten çıkmanıza gerek kalmadan haftalık olarak taze mevsimlik meyve kutuları sulu kurumsal meyve malzemelerini teslim edebilir! Ekibiniz için sağlıklı yiyecekler ve atıştırmalıklar sunmanın stresinden kurtulun ve birleştirilmiş hizmetimizden yararlanın.

Düzenli ofis sütü akışı, herhangi bir şirket için mevcut olması gereken en önemli eklemelerden biridir. Ortalama bir çalışan, gerekli mutfak malzemeleri sağlandığı için ofiste haftada birkaç kez bir kase mısır gevreği, çay veya kahvenin tadını çıkaracaktır. Bir çalışan işte kahvaltının tadını çıkarabiliyorsa ve daha erken ancak daha hızlı işe gidip gelmekten yararlanabiliyorsa, çoğu zaman bazılarının bu fırsatı yoğun saatteki trafiği yenmek için kullanacağını göreceksiniz. Ayrıca bir kahve makineniz varsa, o sabahki kafein vuruşu için kimsenin ofisten çıkmasına gerek yoktur.

Süt ürünü olmayan veya laktoz intoleransı olan meslektaşlarınız için bazı sütsüz süt alternatifleri ve birkaç bitki bazlı süt sipariş etmeyi unutmayın. 

Kısacası, bu ve benzeri küçük yatırımları ofis mutfaklarına yapmak, sizi ciddi anlamda öne çıkaracaktır.