Ofis Malzemeleri

Ambalaj Toptancılığı

Ambalaj Toptancılığı piyasası, ürünleriniz piyasa çıkmadan önce ya da çıktıktan sonra, tercihlerinize göre üzerinde düşünmeniz gereken önemli bir piyasadır. Bir ürünü paketlemek istediğinizde, ürünlerinizi hangi tür malzeme içinde paketleyeceğinize karar vermeniz sizin için önemlidir. Hangi ambalaj malzemesini seçeceğinize karar vermeden önce; plastik, metal, karton, mukavva, folyo, shrink film, biyo-plastik ve kutu çeşitleri gibi Ambalaj alternatiflerini değerlendirmelisiniz. Bu ürünlere Ambalaj Toptancılığı sektörü sayesinde erişim sağlayabilirsiniz. 

Ambalaj Toptancılığı dünyasının derinliğine daldığınız zaman, üzerinde durmanız gereken asıl meselenin, ürününüze en uygun ambalaj malzemesinin hangisi olduğunu bulmak olduğunu farkedeceksiniz. Kendinize en uygun ambalajı değerlendirdikten sonra, paketleme ihtiyaçlarınız için en iyi malzemeleri seçebilirsiniz. Bunu yapabilmek için hangi malzemelerin uygulamalarınız ve ürünlerinize uygun olduğunu anlamak gerekir.

Ambalaj Toptancılığı Konusu ve BSY Kurumsal Farkı

BSY Kurumsal olarak uzun yıllardır ambalaj ürünleri satıyor, Ambalaj ürünleri danışmanlığı yapıyoruz. Ambalaj Toptancılığı konusunda her türlü meseleye hakim uzman kadromuzla uzun yıllardır müşterilerimize hizmet sunmaktayız. 

Ambalaj Toptancılığı Piyasası

Ambalaj Toptancılığı Piyasası, ambalaj dağıtım endüstrisinin en önemli tedarikçilerindendir. Bu sektör; endüstriyel üreticiler, perakende sektörler ve çeşitli pek çok farklı iş kolunda faaliyet gösteren şirketleri içeren bir dizi ulusal ve uluslararası müşteriye hizmet vermektedir. Piyasada ambalaj perakendeciliği yaygın olduğu gibi, etiketli ve özel paketleme seçenekleriyle de Ambalaj Toptancılığı hizmeti almak mümkündür. Ambalaj Toptancılığından toptan alım yaparken, arzu ederseniz, çeşitli boyutlarda da üretim yaptırmanız söz konusudur. Ambalaj Toptancılığı piyasasında ürün çeşitliliği, genelde distribütörler üzerinden sağlanmaktadır.

Ambalaj Toptancılığı sektöründe, teslimat hizmetlerinin kolaylık içermesi ve dağıtım noktalarının yaygınlaştırılmış olması önemlidir. Yüksek kaliteli ambalaj ürünleri, maliyetli ürün edinme politikanızın bir parçası hâline getirmeniz için bu önemlidir. Ambalaj Toptancılığı piyasasına üretim yapan fabrikalar, ambalaj hammaddelerini doğrudan ve dolaylı olarak dünyanın çeşitli ülkelerinden, fabrikalarından temin etmektedir. Ambalaj Toptancılığı hizmeti alımında mükemmel fiyatlandırma ve teslimat süresinin kısa olması gibi öncelikler mühimdir. 

Ambalaj Toptancılığı ve Maddi Tasarruf

Ambalaj Toptancılığı üzerinden satın almanın en önemli avantajlarından biri, maddi olarak tasarruf sağlanabilmesidir. Ambalaj Toptancılığı hususunda alışveriş yapacağınız yerleri araştırmak konusunda titiz davranmalısınız. Ürünler, toptan ambalaj perakendecilerinden satın alındığında, işletmeniz için büyük indirim fırsatları doğabilir. Bu sayede, ambalajlarınızı toptan satın aldığınızda, birim başına düşen ürün maliyetin minimuma düşeceğini hesaba katın. Ambalaj Toptancılığı sektöründen alacağınız hizmeti, doğrudan üreticilerden de satın alabilir, birim başına maliyet bazında tasarrufunuzu artırabilirsiniz. Ayrıca, Ambalaj Toptancılığı sektöründen alacağınız hizmeti satın aldığınız durumlarda, toplu alım yaptığınız müesseseden ücretsiz nakliye hizmeti talep edip, nakliye giderleri üzerinden bir kazanım da sağlayabilirsiniz. 

Ambalaj Toptancılığı sektöründen alınan hizmet söz konusu olduğunda, zaman tasarrufu ve para tasarrufu eşdeğer önemdedir. Fabrikalar ve çeşitli kuruluşlar gibi büyük işletmeler -diğer türlüsü çok fazla zaman alacağından- Ambalaj alımını toplu biçimde yapmayı tercih eder. Toptan ambalaj almak için sık sık toptancılara gidip gelmek kârlı değildir. Tek seferde toptan alışveriş yapmak büyük şirketlerin yakıt giderlerinden de tasarruf yapmasını sağlar. 

İşletmelerin Ambalaj Toptancılığı sektöründen alınan hizmeti sağlamalarının bir diğer sebebi, personelin elindeki ambalajın tükenmesi ve işlerin yavaşlaması gibi riskleri ortadan kaldırmaktır. Fabrikalar ve çeşitli kuruluşlar gibi büyük işletmeler, düzenli ve sürekli hizmet sağlamak için toptan satın alım konusunu çözüme kavuşturur. Doğal afet, hava muhalefeti, trafik yoğunluğu gibi zor koşulların ortaya çıktığı durumlarda, toptan ambalaj alışverişi yapmanın önemi daha da açığa çıkar. Covid-19 pandemisi şartlarının yoğunlaşmasıyla birlikte, perakende sektöründe bir takım arz sıkıntıları yaşandığına şahit olduk. 

Ambalaj Toptancılığı sektöründen büyük miktarlarda ambalaj hizmeti satın almak, büyük oranda ambalaj satın almanın düşük maliyetleriyle işletmelerin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar. 

Ambalaj Toptancılığında Ambalaj Poşetleri Çeşitleri

Oluklu kutular, Ambalaj Toptancılığı sektöründen tedarik edilebilecek en temel Ambalaj Poşetlerindendir. Nesillerdir, oluklu kutular, dünya çapında ambalaj hatlarında yüz binlerce, hatta belki de milyonlarca ürünü paketlemek için kullanılan bir ambalaj malzemesi olmuştur. Oluklu kutular genellikle geleneksel kare veya dikdörtgen kutu şeklinde önceden şekillendirilmiş olarak bulunmaktadır. Daha sonra yine düz yığınlar halinde istif edilebilen bu Ambalaj Poşetleri, el yardımıyla paketleme sürecinize kolayca hazır hale gelebilmektedir.

Oluklu kutular, genellikle nakliye sırasında kutu kullanımı, çeşitli ürünlerini doldurup kapatmak gibi paketleme uygulamaları için kullanılır. Bu kutuların kullanımı insan emeği gerektirdiği gibi, paketleme makinelerinin yürüttüğü otomatik süreçlerden de destek alınmaktadır. Pratik bir ambalaj malzemesi olan oluklu kutular, oluklu mukavvadan üretilmektedir. Oluklu mukavva, mukavva levhadan yapılmış bir ambalaj malzemesidir. Genel olarak, oluklu mukavva, bir veya daha fazla düz lif levhadan üretilir ve oluklu laminasyon adı verilen bir işlemle ortaya çıkmaktadır. Genelde ambalaj malzemesi olan oluklu kutularda paketlenen ürünler arasında: elektronik malzemeler, DVD’ler, tüketim malları, tahıllar, çeşitli yiyecekler gibi önceden paketlenmiş gıda maddeleri yer almaktadır. 

Diğer Ambalaj Poşetleri Çeşitleri 

Ambalaj Toptancılığı sektöründe yoğunlukla satışı gerçekleştirilen streç film, dünyadaki en yaygın yeri önemli olan Ambalaj Poşetlerinden biridir. Deposu olan bir sevkiyat departmanına sahip şirketler, nakliye öncesinde ürünlerini paletlere koymak için neredeyse her defasında Ambalaj Poşetlerinden streç filmi kullanmaktadırlar. Bu işlem, ürünlerin nakliye işlemi sırasında çökmesini veya hasar görmesini önlemek için yapılır. Ambalaj Toptancılığı sektöründe yeri önemli olan Ambalaj Poşetlerinden streç film, yük muhafazasıyla, gönderinizin güvenli bir şekilde taşınabilmesi için yerinde sıkıca durmasını sağlar. Streç film çekme işlemi iki şekilde uygulanır. Birincisi streç film bir alet ve insan gücü ile palete veya ürüne uygulanır. İkincisi; manuel, yarı otomatik veya tam otomatik streç sarma makinesi ile palet ve ürüne uygulanmaktadır. Şu anda mevcut olan çeşitli streç malzemesi türleri bulunmaktadır. Her biri, elle veya makine germe uygulamaları için tasarlanmıştır. Streç malzemesi türleri şunlardır: Makine gerdirme yöntemi için: Streç Döküm, Üflemeli Streç, Ön Gerdirme, Saman Balyalama Streç. El Gerdirme yöntemi için: UVI Streç, VCI Streç, Havalandırmalı Streç, Güçlendirilmiş Streç. Yukarıdaki Ambalaj Poşetlerinden olan streç film formülasyonlarının her biri özel uygulamalar için tasarlanmıştır ve önerilen belirli uygulamalar için kullanılmalıdır. Yanlış uygulama için yanlış türde streç film kullanılması, yetersiz yük muhafazasına, güvenlik sorunlarına ve kötü sarılmış paletlere yol açabilir. Ambalaj Toptancılığı sektörü için yeri son derece önemli olan Ambalaj Poşetlerinden streç film, tuvalet kağıdı, kağıt havlular ve şişelenmiş su gibi çoklu ürünlerin paketlenmesi veya birleştirilmesi için yaygın olarak kullanılmaktadır.