Ofis Malzemeleri

Akü Suyu 1 Lt

Akü Suyu arabalarımızda kullandığımız saf su olarak bilinen bir malzemedir. Bununla birlikte, kalsiyum, magnezyum ve bikarbonat gibi mineraller de dahil olmak üzere çeşitli maddeler içerir. Bu mineraller ve saf sudaki yüksek basınç ile çeşitli kimyasallar tarafından açığa çıkar.

Teknoloji ve saf su ile değişen ihtiyaçlar yaratır. Makine sanayi ve kimya sanayi gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Tıbbi araştırmalardan farmasötik üretime, soğutma sistemlerinden plastik üretime kadar birçok alanda saf suya ihtiyaç vardır. 

Tüm maddelerden ayrılabilir. Bu durum nedeniyle su hipotoniktir. Plazmoliz ve hemoliz, hipotonik özelliklerinden dolayı hücre temasında meydana gelir. Başka bir deyişle, hücreleriniz saf suyu emer, şişer ve sonunda patlar. Bu yüzden uzmanlar bunun insan sağlığına zararlı olduğunu düşünüyor.

Saf su, canlılar tarafından içilemez. Çünkü sudaki mineraller canlılar için çok önemlidir. Organizmaların içmesi gereken su mineral olmalıdır. Saf su, çocukların kemik ve dişlerinin gelişimi için gerekli olan kalsiyum ve magnezyum gibi mineralleri içermez. Vücudunuzdaki elektrolitler dengesiz hale gelebilir. Bu durum su ile ciddi zehirlenmelere neden olabilir. 

Akü Suyu Pillerin, ütülerin ve radyatörlerin kireçlenmesini önlemenin yanı sıra çeşitli temizlik maddeleri olarak da kullanılmaktadır. Metal, plastik ve camı temizlemek için kullanılır, ancak hipotonik cisimlerin temizlenmesi veya bakımı için kullanılmamalıdır. Çünkü insan cildi temas ettiğinde, zehir hareket edebilir ve kötülüğe neden olabilir.

Ultra saf su, birkaç ek saf su işlemiyle elde edilir. Bu işlemlerde saf su, aktif karbon filtre ve UV lamba filtresinden geçirilir. Saf sudan daha zararlı olan bu sular hala bu amaçla üretilir. Ultra saf su, laboratuvarda element analizi ve vitamin analizi gibi oldukça hassas analizler için kullanılır.