Ofis Malzemeleri

Activex Sıvı El Sabunu 700 Ml + 300 Ml Yedek

Activex Sıvı El Sabunu ile mikroplar hakkında endişelenmeden rahatlıkla hayatınızı yaşayabileceksiniz. Dışarıda kimin neye dokunduğu belli olmayan dünyadan evinize döndüğünüzde ya da yemekten önce, mikropları arkanızda bırakmanın harika yollarından biri olarak kullanabileceğiniz bir üründür.

Hijyen kelimesi herkesin ağzında. Antik Yunan ve Roma mitolojisindeki sağlık tanrısı Asklepion’un kızı Hygieia’dan türetilen bir kelime. Sağlığı korumak anlamına gelir. Bildiğiniz gibi dış çevre ile en çok temas eden uzuvlarımız ellerimizdir ve bakteriler mikroorganizmalar dokunduğumuz her şeyde bulunabilir. 

Bildiğimiz klasik zeytinyağlı sabunların ve beyaz sabunların üzerinden bol zaman geçti. El ve vücut hijyeni adı altında birçok ürün piyasaya sürüldü. Onlardan biri; antibakteriyel sabundur. Bu sabunlar temizleyici ve bakteri yok edici gücü ile yanımızda olabilir. Alerjik cilt reaksiyonlarına neden olabilir. Bu nedenle güvenilirliği kanıtlanmış ürünler güvenilir bir markadan satın alınmalıdır. Aldığınız ürün dermatolojik muayeneyi kesinlikle geçmiş olmalı. 

Activex Sıvı El Sabunu olmayan bazı antibakteriyel sabunlar ucuzdur ve işe yaramayabilir. Başka bir deyişle, bizi bakteri ve virüslerden korumayabilir. Ayrıca cildi kalitesiz antibakteriyel sabunla yıkamak ciltteki bakterileri öldürür. 

Bu, mantar egzaması gibi hastalıklara yol açar. Ellerinizin hijyenine dikkat edin. Ancak mümkünse durumu abartmayın. Çünkü ellerinizde yararlı bakteri de bulunur. Antibakteriyel sabun kullandıktan sonra ellerinizi iyice durulamanız uygundur. Ellerinizde sabun kalıntısı olmamalıdır. 

Tekrar yıkarken az miktarda köpük varsa veya kolonya döktüğünüzde avuç içi köpürüyorsa bu elinizde sabun kalıntısı olduğu anlamına gelir. Bu aynı zamanda sağlığımız için de kötü bir durum. Durum ne olursa olsun, antibakteriyel sabun kullandıktan sonra ellerinizi iyice durulamanız gerekiyor. Mikroplarla savaşmak çok önemlidir ve doğru kullanıldığında anti bakteriyel sabunlar gerçek bir fark yaratabilir.