Ofis Malzemeleri

60*40*40 Dopel Koli

Dopel Koli hayatımızın her alanında kullanabildiğimiz bir malzemedir. Koli denince akla nakliyat kargo, taşınma ve çok daha fazlası gelir ancak hayatımızın her alanında biz farketmesek te kolilerin bir yeri vardır.

Bir koli, geçmişi çok eski zamanlara dayanan ve insanlar tarafından başka ürünler için kullanılan bir karton kutudur. Yaklaşık 220 yıllık bir geçmişe sahip olan koliler, 1800’lü yıllarda insanların hayatına girmeye başlamış ve giderek yaygınlaşmıştır. Koli üretimi, büyük şirketlerde malların ve eşyaların güvenli bir şekilde paketlenmesini ve taşınmasını garanti eder. 90’lı yıllarda yapılan kısa bir ankette karton kutu koliler, ambalaj tüketiminde %43 ile ilk sırada yer aldı.

İnsan hayatında tüketim artış hızı artıyor. Bu tüketim koli kullanımını da fazlasıyla arttırmış durumdadır. Çünkü kullanım kolaylığı, pratik tasarımı, üretimi ve hızlı geri dönüşümü tercih nedenleri ile koli tüketimin her aşamasında insana fayda sağlar.

Dopel Koli kullanımı sizi çevreci bir hale getirir. Ürün paketini açtıktan veya çıktıktan sonra bozulan koliler ucuzdur ve rastgele atılacaktır. Ancak yeniden işlenip ekonomiye kazandırılması için bir geri dönüşüm alanına gönderilmesi çevre açısından çok değerlidir.

Plastik ve diğer malzemelerden yapılan koliler çevreye çok zararlı olduğundan insanlar daha fazla seçenek arıyor. Ayrıca sert malzemeden farklı olan koli cinsi insanlar arasında pek popüler olmamaktadır. Bununla birlikte, koliler kullanımdan sonra sağlam ise, tamamen istiflenmeli ve kullanılamaz hale gelirlerse bir geri dönüşüm noktasına gönderilmelidir. Kolinin kullanım alanlarından sadece birkaçı şu şekildedir;

  • Taşıma, bu sektörde koliler çok önemlidir. Taşıması, istiflemesi, kullanması ve ucuz olması kolaydır.
  • Depolama: Depo küçük, dar ve şekilsiz olduğunda koliler önemli görevleri yerine getirir. İstiflemesi kolaydır ve küçük boyutu yerden tasarruf sağlar
  • Gıda endüstrisi: Ürünler gelene kadar saklama sürecinde, koliler insanların işini kolaylaştırır.