Ofis Malzemeleri

3M Post-It 2051P Yapışkanlı Not Kağıdı 51 x 51 mm 400 Yaprak – Pembe Tonlar

3M Post-It 2051P Yapışkanlı Not Kağıdı ile notlar çok basit ve eğlenceli bir öğe haline geldi ve çığır açan bir tasarımın harika bir örneği olduklarını gözden kaçırmak kolaydır.

Bugün çok yararlı bulduğumuz bir şeyi çok eskiden bulduğumuzu düşünmek garip. 1968’de, Dr. Spencer Silver laboratuvarında yeni bir süper güçlü yapıştırıcı bulmaya çalışıyordu. Bunun yerine, olağanüstü bir şey buldu, yüzeye hafifçe yapışan ve zarar vermeden kolayca çıkarılabilen bir yapıştırıcı. Birkaç yıl sonra, bu düşük yapışkanlı basınca duyarlı yapışkan kağıda uygulandı … ve Post-it Not doğdu!

3M Post-It 2051P Yapışkanlı Not Kağıdı özellikleri ve öğrenme yardımı olarak kullanmak için bazı sağlam fikirler şunlardır:

1. Yer imi olarak

Apaçık görünüyor, ancak Post-it notları harika bir yer imi. Düşmesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Ve bir kitabı iade ettiğinizde sayfaları katlama konusunda endişelenmenize gerek yok.

2. Okuma görevini işaretleyin

Okuma görevinizde kalan sayfa sayısını saydığınızı hiç fark ettiniz mi? Başını ve sonunu yapışkanlı notlarla işaretleyin. Nerede olduğunuzu ve ne kadar okuduğunuzu görsel olarak gösteren bir işaret yarattığınızı göreceksiniz. Büyük post-it notlar bu görev için mükemmeldir.

3. Kütüphanedeki kitaplarla ilgili notlar alın

Kütüphaneden bir kitap ödünç almış veya geri satmayı planlamış olsanız da, not almak veya kenar boşluklarına yazmak maliyetli olabilir. Bunun yerine: Terimleri ve kelimeleri tanımlamak için post-it notlar kullanın, önemli noktaları vurgulayın ve okurken ne düşündüğünüzü hatırlayın.

4. Önemli tarihleri hatırlayın

Cuma günü bir sınava girmeyi mi planlıyorsunuz? Proje son tarihini hatırlamak ister misiniz? Post-it not hatırlatıcıları, bu önemli tarihleri asla unutmamak için harikadır. Buzdolabınıza, banyo aynanıza veya bilgisayarınıza yapıştırın ve hiçbir zaman son teslim tarihini kaçırmayacaksınız. Uzun hatırlatıcılar için büyük yapışkan notlar, tek satırlık hatırlatıcılar için küçük post-it notlar gibi çeşitli yapışkan notlar alın.